Salon için Tül Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Salonunuzun dekorasyonunun daha güzel gözükmesini istiyorsanız, uzun boyutlu olan ve yerlere kadar uzanan düz renkli tül perde modellerini tercih edebilirsiniz. Dekorasyon stilinizi perdeleriniz ile birlikte tamamlayabilmek için ise, duvar panoları ve ufak süs yastıkları kullanabilirsiniz.

Salon için perde seçerken daima açık renkleri tercih etmelisiniz. Klasik bir hava elde etmek istiyorsanız da, desenli tül perde modellerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Desenli dokuma kumaşlardan tasarlanmış olan tül perdeler ile modern ve sportif bir salon da ortaya
çıkartabilirsiniz.

Çocuk Odaları ve Mutfak Perdesi için Tül Perde Seçimi

Çocuk odalarına perde seçeceğiniz zaman abartı tasarımlardan uzak durmalısınız. Yarım perdeler ve tül perde modellerini kullandığınız zaman son derece ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Tül perdelerin desenli olanlarını da çocuk odaları için tercih edebilirsiniz.

Mutfakta yaptığınız yemeklerin kokusu perdelerinize sinebilir. Bu sebeple, mutfak için tül perde seçerken kolay temizlenebilir ve kir tutmayan perde modellerini seçmelisiniz. Mutfağınızda kullandığınız perdeleri düzenli aralıklar ile yıkayarak temizlemelisiniz.

Eğer mutfakta kullandığınız perdenin üzerindeki lekeler çıkmayacak kadar derin ve kalıcı olduysa, makinede yıkama işlemi yapmadan önce ilk olarak perdeyi suya yatırmalı ve elinizle oluşan kirin kabasını almalısınız.

Yorum Bırak