Anne İle Çocukların Tatilde Yapabileceği Aktiviteler

İster çalışan bir anne olun isterseniz tüm gün onunla vakit geçiren bir anne fark etmez. Önemli olan kaliteli zaman geçirmek olacaktır. dolayısı ile anne ve çocuğun tatilde beraber yapabileceği birçok aktive bulunuyor. Çocuklarınız ile daha verimli zaman geçirmeniz onların hem gelişimi açısından hem de aranızda ki bağ açısından çok daha önemlidir.

Hikaye İle Hayallere Dalın

Henüz okuma yazma bilmeyen çocuklarınız için en güzel aktivitelerden biri ona hikaye okumaktır. Hikaye okuduktan sonra kitabı ona verecek ve onun size aklında kalanları bir hikayeye çevirip okumasını isteyeceksiniz. Bu hem çocuğunuzun zekasını ve hayal dünyasını arttıracak hem de beraber hoş bir zaman paylaşımı elde edilmiş olacaktır.

aile

aile

Değerlendirmeyi Ona Da Öğretin

Evde bulunan eşyaları değerlendirerek ona önemli katkılar kazandırabilirsiniz. Örneğin yuvarlak bir makarnayı boyayarak güzel bir kolye ve bileklik yapabilirsiniz.

Parmak boyası çocukların en sevdiği boyamalar arasında yer alır. Eğer eviniz kirlenmesin diyorsanız yere büyük bir örtüsü seriniz ve büyük resim defterleri alarak hep beraber kendi ayak ve el izlerinizi parmak boyası ile çıkararak eğlenceli saatler yaşayın.

anne ve çocuk

anne ve çocuk

Beraber Yemek Saati Programı

Anne kız ya da anne oğul arasında ki en güzel saatlerden biri de beraber tatlı yapmaktır. Onların da seveceği ve yiyeceği güzel bir kek yapımı için kolları sıvayabilirsiniz. Dilerseniz köfte yaparken ondan yardım alabilir ve onun da yoğurmasını talep edebilirsiniz.

Yorum Bırak