Ege ve Akdeniz’deki En Güzel 10 Mavi Bayraklı Plaj

Ege ve Akdeniz’de 10 plaj arasına girebilecek birbirinden güzel yerler bulunuyor. Masmavi görüntüsü ve harika ambiyansı ile ziyaretçilerin huzur bulduğu 10 bayraklı plajları da sizler için sıraladık. Böylelikle yazın rotanızı masmavi plajlara doğru çevirerek harika bir tatil yapma şansına sahip olabilirsiniz. Ege ve Akdeniz’de 10 plaj hangisi diye merak edenler yazımızı okuduktan sonra ayrıntılı bir şekilde öğrenme şansına sahip olacak.

Muğla- Kumluk Plajı

Muğla iline geldiyseniz o zaman kesinlikle es geçmemeniz gereken yerlerden biri olarak Kumluk plajı yer alıyor. Buranın en popüler plajlardan biri olduğunu ve ziyaretçilere de güzellikler sunmuş olduğunu söyleyebiliriz. Mavinin en güzel tonunu gelen ziyaretçilere de sunmayı başarıyor. Muhteşem bir koylara sahip olan Kumluk plajının, mavi bayraklı plaja sahip olduğunu söylememiz gerekiyor.

İzmir- Ilıca Plajı

İzmir denildiği zaman mavi bayraklı plaj olarak Ilıca geliyor. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Ilıca plajı, muhteşem güzelliğe sahiptir. Gelenlerin içini açacak havası, güzelliği ve gezilecek yerleri ile ön plana çıkıyor. Görsel çolarak çok fazla çekici bir yer olmasından dolayı gelen ziyaretçileri de mutlu etmeyi başaran bir yer olarak öne çıkıyor.
Denizi, kumsalıyla Ege’ye ait olan en güzel plajlardan biri olarak ön plana çıkar.

Muğla- Belcekiz Plajı

Plajların yoğunluğu bakımından Muğla ilimiz popüler yerlerden biridir. Öyle ki buraya geldiğiniz zaman ömavi bayraklı Belcekiz Plajı ziyaret etme şansına sahip olursunuz. Tatilinizin çok güzel şekilde geçmesini sağlayacak olan harika plajla muhteşem zamanlar geçirmeye başlarsınız. Sevdikleriniz ile bundan böyle harika zamanlar sürdürmeniz için en ideal yerlerden biri olmayı başarıyor. Ege ve Akdeniz’de 10 plaj hangisi diye merak edenler içinde listeye girecek muhteşem tatil yeri olarak biliniyor.

Muğla- Kumburnu Plajı

Doğal güzelliği en güzel şekilde yansıtmayı başaran yerlerden çöbiri olan Kumburnu plajnı da ziyaret etmelisiniz. Ölüdeniz Tabiat parkına yakın konumda olan ve Fethiye’nin mavi bayraklı plajlarından öbiri olan kumburnu’ya gelmelisiniz.
İzmir Karaburun Akvaryum Plajı

İzmir’in en güzel mavi bayraklı plajlarından biri de Karabun Akvaryum plajının olduğunu söyleyebiliriz. En büyük yarımada olan Karaburun’un Akvaryum plajında masmavi güzelliklerini bundan sonra daha yakından görme şansına sahip olmaya başlayabilirsiniz. Yüzme eylemi dışında dalış yaparak suyun derinliklerinde de gezintilerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Mersin Boğsak Koyu

Mersin’de yer alan Boğsak Koyu da mavi bayraklı yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Muhteşem güzelliğe sahip olan Boğsak kuyu ile ince kum, tertemiz denizi yakından görmeye başlamış olacaksınız. Burasının aynı zamanda dalgasız ve sığ deniz olması da diğer koylardan ayıran önemli yanlarından biri.

Antalya Kleopatra Plajı

Antalya’ya yolunuz düştüğü zaman mutlaka görmeniz gereken mavi bayraklı yerlerden biri olarak Kleopatra plajının yer aldığını söylememiz gerekir. Denizin muhteşem görüntüsü ve bol oksijen içeren havasıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olmayı da başarıyor.

Antalya Akçegerme Plajı

Mavi bayraklı plaj dendiği zaman Akçegerme plajı ön plana çıktığını ve gelen ziyaretçiler açısından da önemli bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Kendine has görüntüye sahip olan bu plajla harika bir tatil yapmanız mümkün olacak.

Antalya Kalkan Halk Plajı

Antalya’da mavi bayraklı listesine girmeyi başaracak pek çok plajlar yer alır. Onlardan biri ise son dönemde popüler olmayı başaran Halk plajı yer alıyor. Tertemiz kumsala sahip olan bu yerin öhalk tarafından da çok fazla sevildiğini söyleyebiliriz.

Antalya Konyaaltı Halk Plajı

Antalya Konyaaltı halk plajı, mavi bayraklı plajlar arasında yer alır. Antalya’ya gelenlerin en çok ziyaret ettiği planlardan biridir. Ege ve Akdeniz’de 10 plaj arayanlar için en güzel plajları öğrenmenize yardımcı olduk.

Yorum Bırak