Yüz Serumu Kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar

Pürüzsüz bir cilt için çoğu zaman doğal maskeler yetersiz kalabilir. Yüz serumları ile cildinizi kısa sürede canlandırabilirsiniz. Yüz serumu kullanırken bazı inceliklere dikkat etmelisiniz. Yanlış kullandığınız zaman cilde fayda yerine zarar getirisiniz. Cilt serumları, cilde nem kazandırır ve cildi onarır. Cilt kremlerinin yetersiz kaldığı durumlarda bir nevi kurtarıcı rolündedir. Cildi yenilerken gergin ve parlak görünümü de kazandırıyor.

serum

serum

Cilt Serumu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yüz serumu öncesi cildinizi makyajdan arındırmalı ve temizlemelisiniz. Kir ve yağ cilt gözeneklerini tıkadığı için serum yeterli etkiyi sağlamaz. Serumu yüzünüze sürerken cildinizde nemlendirici krem dahi olmamalı. Yüzünüzü temizleyin ve serumu cildinize tatbik edin. Uyguladığınız serumun cildinize iyice nüfus etmesini sağlayınız. Cilt tarafından emilmediği zaman herhangi bir etki sağlamaz. Serumu uygular uygulamaz diğer kremleri yüzünüze sürmeyin.

yüz serumu

yüz serumu

Cilt yapınız karma ya da yağlı ise su bazlı yüz serumları tercih etmelisiniz. Çene kısmınızdan başlayın ve yukarıya doğru dairesel hareketlerle yüzünüze iyice yedirin. Serumu seçerken cilt tipinizi kesinlikle göz önünde tutun ve öyle seçim yapın. Cildinizi bilmeden serum seçerseniz faydadan çok zarar getirirsiniz. Gece ve gündüz kullanacağınız serumlar farklıdır. Mutlaka serum üzerinde yazılan bilgilere dikkat etmelisiniz. Düzenli kullandığınız zaman etkisini kısa sürede alır ve cildinizin daha canlı göründüğünü fark edersiniz. Yüz serumları farklı içeriklere sahiptir. İçeriklerine ve cilt yapınıza uygun olanı seçmeye özen gösterin.

Yorum Bırak