Doğru Saç Rengi için 4 Kriter

Saçlar bir kadın için her şeydir, fakat her saç rengi, herkes için aynı şey değildir. İmajınızı etkileyecek birkaç faktörü birlikte değerlendirilerek nihai karara varmak gerekir. İşte doğru saç rengi için değerlendirmeniz gereken temel 4 kriter:

saç

saç

  1. Göz Rengi

Göz renginizin fındık, yeşil veya mavi tonları olup olmadığını belirlemek, iyi bir saç rengi seçmenin çok daha kolay olmasını sağlar. Gözlerinizdeki yeşilin öne çıkmasını ya da soğuk veya sıcak tonlarını öne çıkarmak için ne renk seçebileceğinize fikir verir.

  1. Cilt Tonu

Cilt tonunuz, cildinizin renginin ne kadar koyu veya açık renk olduğu anlamına gelmez. Aksine, cildinizin sıcak, soğuk veya nötr olabilecek tonunu ifade eder. Bileklerinize bakarak bunu kontrol edebilirsiniz. Damarlarınız mavi veya mor renkte görünüyorsa, soğuk, yeşil renkte ise sıcak cilt tonundasınızdır. Ayıramıyorsanız, cilt tonu nötr veya esmer olabilir.

saç rengi

saç rengi

  1. Doğal Saç Rengi

Aşırı derecede koyu renk saçlarınız varsa, daha açık bir tona çıkarmaya çalışmak epey zaman alabilir ve saçınıza zarar verebilir. Bunun yerine, doğal saçınıza yakın renkler kullanın. Ya 2-3 ton daha koyu ya da 2-3 ton açık renk ideal olacaktır.

  1. Giyim Stili

Hangi renklerin sizin için iyi görüneceğini belirleyin. Sıcak renkler kullanıyorsanız, altın, kızıl,  zengin kahverengi gibi sıcak saç renginin sizin için daha iyi görüneceğini düşünebilirsiniz. Mavi, yeşil veya mor gibi serin renkli giysiler tercihiniz ise karamel, çikolata veya platin sarışın gibi bir saç rengi size en uygun seçim olacaktır.

Yorum Bırak