Yağlı Ciltli Kişiler Dikkat!

Yağlı cilde sahip kişilerin çoğunun dışarıdan duyduğu bazı doğru binen yanlışları vardır. Bunlardan bazıları “cildin yağlı ise nemlendirici kullanmamalısın, yağsız ürünleri seçmelisin, yüzünü sürekli yıka” ve benzeri gibi. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bu kulaktan duyma bilgilerin ne kadar yanlış olduğunu anlattık. Yağlı cilde sahip kişiler ne yazık ki daha çok cilt problemi yaşıyor. Sivilce, siyah nokta ya da büyük gözenekler… Ama unutmayın yağlı cilde sahip kişi iseniz cildiniz daha geç kırışır.

cilt

cilt

Yağlı Ciltli Kişilere Öneriler

Sizlere ilk önerimiz cildinize alkolü olmayan daha yumuşak yapıya sahip bir tonik uygulaması yapmanız olacak. Eğer isterseniz soğuk da uygulayabilirsiniz. Peeling uygulamasını haftada ya bir kez ya da iki kez yapın. Cildinizi günde iki ya da üç kere ılık su ile durulayın. Nazik davranın. Birçok kişinin yaptığı hatalardan bir tanesi de makyajı tam anlamı ile temizlemeden uyumaktır. Gece yatmadan cildi toniklemeyi asla ihmal etmeyin.

cilt bakımı

cilt bakımı

Asla nemlendirici kullanmama hatasına düşmemelisiniz. Cilt tipine uygun olan nemlendirici yüz kremini kesinlikle uygulayın.  Sigara kullanıyorsanız mümkün olduğunca azaltın. Düzgün besinlerle beslenin. Haftada bir kez gözenekleri iyi temizlediğinizden emin olduğunuz maske uygulaması yapın. Ayrıca cildin en önemli ihtiyacı olan su tüketimini ihmal etmeyin. Son olarak kulaktan dolma bilgilerle asla hareket etmemenizi öneririz. Uzman bir dematologa kesinlikle danışarak ürün kullanın.

Yorum Bırak