Rinoplasti Alanında İki Yeni Teknik

Estetik cerrahi alanında artık çok daha başarılı çalışmalara imza atılabiliyor. Bir yandan ilerleyen tıp teknolojisi sayesinde geliştirilen yeni cihaz ve aletler, diğer yandan bu alanda başarısını kanıtlamış olan isimlerin geliştirdiği yeni teknikler, pek çok estetik cerrahi işlemin son derece başarılı bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. Özellikle rinoplasti alanında bu gelişmeleri çok daha yakınan gözlemlemek mümkün hale geldi.

3dmask

3dmask

Burun estetiğinde tıp teknolojisinin yardımıyla hastalar için daha konforlu bir iyileşme süresi sunulabiliyor. Ancak aynı zamanda başarılı isimlerin geliştirdiği yeni tekniklerin de bu gelişmelerde payı oldukça büyük. Bu isimler arasında yer alan Dr. Yakup Avşar son dönemde geliştirdiği iki farklı teknik ile burun estetiği ameliyatlarının daha kolay ve daha başarılı bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor.

Dr. Avşar Tarafından Geliştirilen Mikro-Rinoplasti Tekniği

Mikro cerrahi işlemler günümüzde pek çok ameliyatta kullanılmaya başlandı. Ancak estetik cerrahide mikro teknoloji çok yaygın bir şekilde kullanılmıyordu. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen mikro-rinoplasti tekniği ile artık burun üzerinde yapılabilecek tüm işlemler çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu teknik burun ucu ameliyatından burun kemiğinin şekillendirilmesinde ya da deforme olmuş şeklin düzeltilmesinden burun köprüsünün düzeltilmesine kadar tüm açık ve kapalı burun ameliyatlarında kullanılabiliyor.

Bu teknik mikromotor sistemi adı verilen bir aygıt ve bu aygıtın Dr. Yakup Avşar tarafından tasarlanan uçları kullanılarak uygulanıyor. Bu uçlar burun üzerindeki tüm işlemlerin, klasik yöntemden daha ince bir işçilik ile gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda endoskopi teknolojisinden de faydalanılıyor ve bu sayede açık burun ameliyatına gerek kalmadan, kapalı burun ameliyatı ile onlarca farklı müdahale sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Endoskopiyle beraber mikro kameralar kullanılıyor ve bu sayede görüntü magnifikasyonu da sağlanmış oluyor. Yaklaşık 20 kat büyütülebilen bir görüntü üzerinde yapılan işlemler elbette burun şeklinin çok daha mükemmel bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. Dr. Yakup Avşar tarafından rinoplasti alanına kazandırılan bu teknikler artık dünyanın pek çok ülkesinde de kullanılıyor. Aynı zamanda farklı teknikler ile kombine şeklinde de uygulanabiliyor. Kombine şekilde uygulanabilen tekniklerden biri de 3D mask oluyor.

3d maske

3d maske

3D Mask Tekniği Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Burun estetiği dendiğinde artık akla gelen ilk tekniklerden biri de 3D mask adını taşıyor. Mikro-rinoplasti gibi Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bu teknik ameliyat esnasında değil, ameliyattan önce uygulanıyor ancak cerrahi müdahalenin çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine de olanak tanıyor. Çünkü hem hekim hem de hasta nasıl bir burun şeklinin elde edilmesi gerektiğini çok daha net bir şekilde bilebiliyor.

3D mask tekniğinde hastanın yüzü ve istediği burun şekli 3 boyutu görüntü olarak dijital ortama aktarılıyor. Hastanın talepleri ya da hekimin görüşleri doğrultusunda en uygun burun şekli bilgisayar ortamında belirlendikten sonra devreye 3D print teknolojisi giriyor. Bu teknoloji yardımıyla hastanın ameliyat sonrasında nasıl bir burun şekline sahip olacağı maske çıktısı ile hastaya gösterilebiliyor. 3 boyutlu olan bu maske hastanın yeni burun şeklini deneyimleyebilmesine olanak tanıyor. Yeni burun şeklinin nasıl olacağını dokunarak ve her açıdan görerek deneyimleyen hastanın tüm tereddütleri de ortadan kaldırılmış oluyor.

Kısa sürede rinoplasti alanında büyük yankı uyandıran ve kabul gören bu teknik artık dünyanın pek çok ülkesinde de uygulanıyor. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen teknik çeşitli ülkelerde hizmet veren estetik cerrahi hekimler tarafından da uygulanabiliyor. Yurt dışında 3D Avşar Mask adı ile de bilinen teknik özellikle hastaların endişelerinden sıyrılması noktasında büyük önem taşıyor.

Yorum Bırak