Ev Dekorasyonu İçin 5 Farklı Fikir

Ev dekorasyonu içinde uygulayabileceğini birbirinden güzel uygulamalar bulunuyor. Öncelikle dekorasyonunuzdaki amacınızı belirlemeniz gerekir. Odanız küçükse büyük göstermeyi amaçlıyor olabilirsiniz. Bunun yanı sıra neşeli ve sıcak bir ortam yaratmayı ya da belli bir dekorasyon stilini evinize uygulamayı planlıyor olabilirsiniz. Tüm bu uygulamalara başlamadan önce evinizde neyi istediğinize karar vermeniz gerekir.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

 

  • Küçük alanları daha büyük göstermek için açık renge yer açabilirsiniz. Aynı zamanda az eşyada oda da daha geniş bir görüntü yakalanmasına sebep olur. Aynalar ise derinlik yaratması sebebi ile tercih edebileceğiniz aksesuarlardır.
  • Sevimli ve sıcak bir oda yaratmak istiyorsanız açık tonları odanızda tercih edebilirsiniz. Tek renge sahip olan bir koltuk takımının üstüne atacağınız renkli kırlentler odanızı daha sıcak ve sevimli yapacaktır. Aynı zamanda ışıkta etki sahibi olup sıcak tonlara yer vermeniz önerilir.
ev dekoru

ev dekoru

  • Belli bir stile sahip olan ev dekorasyonu tercihe diyorsanız eğer öncelikle stil hakkında araştırma yapmanız gerekir. Hangi renklerin kullanıldığına, hangi aksesuarlara yer verilebileceğine ya da nasıl bir mobilya ile desteklenebileceğini detaylı olarak incelemeniz stilinizi evinize aktarmanızda kolaylık sağlayacaktır.
  • Ev dekorasyonunuzu yenilemek ya da yepyeni ir dekorasyon ile evinizi döşemek istiyorsanız yılın dekorasyon trendlerini inceleyerek seçimlerinizi buna göre de tamamlayabilirsiniz. Yeni dekorasyon trendlerinde aksesuar kullanımında aşırıya kaçmak kötü bir etki yaratabilir.

Yorum Bırak