Günlük Saç Bakımına Dair Bazı Bilgiler

Özellikle kadınların en hassas noktalarından bir tanesi de saçlarıdır. Saçlarınıza sağlıklı olmaları adına günlük, düzenli bakım uygulaması yapmamız gerekli. Belli sebeplere bağlı olarak birçok kişide saç dökülmesi, kepek, yağlanma, kuruluk gibi problemler görünebiliyor. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için daha sağlıklı saçlara kavuşmanın yöntemlerinden bahsettik. Saydığımız bu saç problemlerinden nasıl kurtulacağınıza dair bazı temel tavsiyeler verdik. Dolayısıyla mutlaka sizler için hazırladığımız bu yazıyı okumanızı öneririz.

saç bakımı

saç bakımı

Saç Bakımına Dair

İlk olarak siz değerli okuyucularımıza tertemiz saçlarınızda çok fazla taramamak olacak. Saçlarınızı gerektiğine taramanızı öneriyoruz.  Aksi takdirde dökülmesine yıpranmasına neden olursunuz. Ayrıca tarağınız kaliteli ve kullanışlı olmalı. Düzgün bir ürün tercih etmenizi öneririz.  Ne metal ne de plastik fırça kullanın. Aksi takdirde saçlarınızın uçları kırılır.

Saçlarınızı çok sıkı bağlamanızı veya toplamanızı tavsiye etmiyoruz.Genel olarak rahat kalmasına özen gösterin. Ayrıca kullandığımız tüm saç ürünlerinde kaliteden asla ödün vermeyin.Bilmediğiniz içerikli ürünler kötü kimyasallar içerir.  Bu da saçların kurumasına kolayca kırılmasından yıpranmasına neden olabilir.

saç maskesi

saç maskesi

Saçlarınıza bitkisel yağlar ile bakım uygulaması yapabilirsiniz.Bu noktada sizlere en önemli tavsiyemiz Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı olacak.

Zeytinyağı ile balı karıştırarak çok etkili bir karışım ortaya çıkarabilirsiniz.Bu  yağı saç derinize ovarak ve tarayarak yedirin.Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra bol suyla durulayın.Bu yağ uygulamasını haftada bir kere yapabilirsiniz.

Yorum Bırak