Nostaljik Dekorasyon Stilleri ile Geçmişe Gidin

Nostaljik dekorasyon, son zamanlarda çok sayıda kişinin evlerinde tercih ettikleri dekorasyon modellerinden bir tanesidir. Nostalji demek geçmişin özlemi demektir. Aile büyüklerimizin evlerine misafirliğe gittiğimiz zaman oradaki mobilyalar, evlerin ortamı ve havası büyüleyici olabiliyor. O ortamı gördükçe kendi evimizde de nostaljik bir ortam yaratmak için nostaljik dekorasyona başvurma isteği oluşuyor. Geçmişe dönmek için en iyi seçenek evde nostaljik bir dekorasyon oluşturmaktır. Ancak şu anki dekorasyonlarda moda farklı bir yönde olduğu için ve artık geçmişteki şeyler çok fazla satışa sunulmadığı için retro tarzı mobilya ya da dekorasyon ürünlerini bulmak hem zor hem de normalden daha maliyetli olabilmektedir.

Nostaljik Dekorasyon Nasıl Uygulanır?

Evde Canlı Renkler

Nostaljik dekorasyon uygulamasında en önemli şeylerden bir tanesi de kullanılan renklerdir. Eskiye duyulan özlemin yansımasından oluşan bu dekorasyonda beyaz, siyah, gri ya da kahverengi gibi geçmişe vurgu yapacak olan renkler tercih edilebilir. Ancak bu renklerin yanında daha canlı olan yeşil, kırmızı, turuncu, mavi ya da sarı gibi renkler de retro tarzını en çok yansıtan renklerdir. Bu renkleri kullanarak evinizin içerisinde vintage bir hava yaratmak mümkündür. Bu renkleri ister duvar boyasında ister mobilya renginde isterseniz de dekorasyon ürünlerinizde kullanabilirsiniz. Burada seçim yapmak sizin zevkinize kalmış bir durumdur fakat en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinde kullanmak ya da mobilyada kullanmaktır.

Geçmişi Bugüne Taşıyan Mobilya Seçimi

Ev dekorasyonu denildiği zaman her detaya dikkat etmek gerekir çünkü her detay çok önemlidir. Ancak bu detayların yanı sıra en çok dikkat çeken öge mobilyalardır. Eğer evinizde nostaljik bir ortam oluşturmak istiyorsanız mobilya konusunda iyi bir seçim yapmanız gerekir. Koltuk takımı, vitrin ya da konsol gibi mobilyalar seçilirken sizin ruhunuza en yakın olan model sizi mutlu edecek modeldir.

Retro tarzı dekorasyonda nostaljik bir hava yaratmak için tamamen ahşap ya da ahşap detaylı mobilyalar, eskitmeli ya da kabartmalı konsol modelleri ve koltukta ise camelblack veya lawson tarzı koltuk seçimi Nostaljik dekorasyon için uygundur.

Yorum Bırak