Orta Masa Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunda evinizde kullanılacak eşyaların seçimi bir bakıma kişiliğinizi de yansıtır. Evinizde sıkça kullandığınız salon ve oturma odalarında özelikle orta masa seçimine çok dikkat etmelisiniz. Dekorasyon yaparken duvar rengi kadar eşyaların renk uyumu da önemlidir.

masa

masa

Orta Masa Seçiminde Ayrıntılar

Servisler için gerekli olan orta sehpalar çok kullanışlı olup çoğu zaman küçük obje ve bibloları sergilediğiniz alandır. Koltuk takımı arasında olabileceği gibi salonun ortasında da yer alır. Çeyiz sandığı ya da dekoratif süslü orta sehpa modelleri bu yıl çok tercih ediliyor. çekmeceli ve iç içe geçen orta masalarda kullanışlı olduğundan sıklıkla tercih edilir.
Aynı boyutlarda olan farklı sehpaları da bir araya getirip kullanabilirsiniz. Klasik salon takımınız var ise seçeceğiniz model eşyalar ile uyumlu olmalı.

masa modeli

masa modeli

Ayak kısımları olmayan modeller özellikle klasik takımların vazgeçilmezleri olarak kullanılıyor. Modern salonlarda ise orta sehpa seçiminde rahatlık önemli olup puf tarzında olanları da seçebilirsiniz.
Cam sehpa türleri ise farklı model ve renkleri ile eşyalarınıza renk katar. Eşyaların hepsi ile uyumlu olduğu için cam orta masa tercihi sıklıkla yapılır. Salonunuz küçük ise fonksiyonel ve çekmeceli olanları tercihe edebilirsiniz. Retro tarzı bir salonunuz varsa canlı renklerden oluşan tahta orta sehpaları eşyalarınızla bütünleştirebilirsiniz. Modern tasarımlı ve kullanışlı orta sehpa modelleri ile eviniz hem ferah görünür hem de tarzınıza kişilik yansıtır.

Yorum Bırak