Salon Duvarlarına Renk Önerileri

Salonlarınıza en iyi şekilde ayrıcalık ya da dekor sunumu katmak adına yapabileceğiniz farklı boyutlarda ki seçeneklerden biri de duvar renklerini değiştirmek olabilir. Bazı dönemlerde elbette mobilyalarınızda ufak değişiklikler yaparak dekorasyon açısından yenilik getirmek hoş olacaktır. Fakat her zaman için yeni mobilyalarınızda değişim yapmak, gereksiz masraf olacağı için bazı durumlarda kirlenmeye yüz tutan duvarlarınıza çok iyi değerde boyalarla salonunuza farklılık katabilmenin de mümkün olacağını unutmayın.

duvar

duvar

Salonda kullandığınız mobilyalarınıza göre seçimler yapmak önemlidir. Burada detaylardan biri de ortamın havasını değiştirmek isteyip istemediğinizdir. Açık renklerde duvar renkleri tercih edebileceğiniz gibi, krem rengi ya da açık bej tonları da tercih edilebilir. Önerilen bu renklerin tamamı, direkt olarak salonda ki atmosferin ferah olmasını sağlayan renklerdir.

Mobilya ve Koltuk Takımlarıyla Destekleyici Renkler

Dekorasyonda olmazsa olmazlardan biri de uyumdur. Bu nedenle hem renk hem de mobilya – koltuk takımınızın uygun şartlarda destekleyici olması özelliği taşıdığını bilmelisiniz. Modern bir döşemesi yapılan salonlarda duvarda bulunan renklerin cıvıl cıvıl olabileceği de bir gerçektir.

duvar rengi

duvar rengi

Salonunuzda Vintage adı verilen tarzda bir sade, gösterişten uzak şekilde tasarıma sahipse renk olarak da krem, beyaz renkler, pudra pembesi ya da benzer şekilde soft renkleri tercih edebilirsiniz. Burada farklı bir bakış açısı olarak bu tasarımda ki ev için büyük bir salonunuz yoksa tek duvarı pudra rengine boyayarak da farklı bir mekan tasarım görüntüsünü yaratabilirsiniz.

Yorum Bırak