Tatil İpuçlarından Kurtulmanın Yolları

Yaz tatiline çıkmadan önce daha fit olmak için verdiğiniz kilolar iki katı olarak tatiliniz de size geri dönebilir. Bu dönemde sınırsız yemek yemek ve tercih edilen sağlıksız yiyeceklerin yanı sıra düzensiz yemek yemeye geçişin yapılması kilo alımına destek olur. Yüzmek kalori kaybını yaşatırken yüzme sonrasında sıklıkla tercih edilen yiyecekler ve sonrasında yapılan küçük uykular ise kilo alımı olarak geri dönüş yapar.

Tatil bitiminde karşınıza çıkan kilo alımını hemen geri döndürmek ve eski fit bedeninize geri dönmek için ise hemen eski düzeninize geri dönmeniz önerilir. Yemek yemeden spor aktivitelerine kadar birçok uygulamaya yer açmanın yanı sıra su tüketiminde de yapacağınız artış kilo kaybınızı hızlandıracak olan seçimdir.

Abur Cuburdan Uzaklaşın

Tatil boyunca sıklıkla yer verilen abur cuburlar kilo alımında son derece etkilidir. Tatiliniz sonrasında ise bu abur cubur yeme alışkanlığı devam edebilir. Özellikle bazı kişiler abur cubur yeme alışkanlığını tatilde edinip sonrasında da bırakmıyorlar. Bu seçimlerden uzaklaşmanız kilo vermenizi de hızlandıracaktır.

Akşam Yemeğine Dikkat

Hafif yemek seçimlerine yer açmanız gereke akşam yemekleri sonrasında sadece hafif içeriğe sahip olan meyve ya da yoğurt tüketmeniz önerilir. Bunun dışında gece dondurma ya da asitli içecekler eyer açmanız kilo alımınızı artıracaktır. Ayrıca tatil boyunca tükettiğiniz tüm sağlıksız seçimlerden uzaklaşmanın yanı sıra bitkisel çaylara da bu dönemde yer verebilirsiniz.

Yorum Bırak