Yatak Odası Nasıl Dekore Edilmelidir?

Yatak odası nasıl dekore edilmelidir? Her yatak odası, birbirinden farklı ölçü ve şekillere sahiptir. Kimi yatak odalarının planı kare bir şekilde iken kimileri daha farklıdır. Bu noktada birbirinden farklı şekil ve ölçülere sahip olan yatak odaları, farklı düzenlemeler gerektirir. Büyük yatak odalarında kullanılan mobilyalar daha geniş yelpazede seçilebilirken; küçük boyutlardaki odaların eşya seçimlerinde dikkatli olmak gerekmektedir. Nitekim; büyük odalarla avangart mobilyalar dahil birçok model uyum sağlayabilmektedir. Küçük yatak odalarında ise fazla mobilya kullanımından kaçınılmalı ve daha çok zarif modeller tercih edilmelidir. Bir yatak odası takım haline satılsa dahi bu sıkıcı parçalar küçük oda içerisine sıkıştırılmaya çalışılmamalıdır. Bunun yerine hayal gücünüzü çalıştırarak daha farklı modellerle şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

yatak odası

Kilim & Paspas

Yerde kullanılan örtü çeşitleri bir yatak odası ve oturma odası için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Nitekim bu parçalar sahip olduğu desen ve renklerle bulunduğu ortamın havasını önemli ölçüde değiştirmektedir. Yatak odalarında büyük ölçülere sahip halılar yerine size daha geniş alan bırakacak canlı kilim modellerini tercih edebilirsiniz. Karanlık bir odaya sahipseniz siyah ve koyu renk kilimlerden kaçınmanız daha iyi olacaktır. Seçtiğiniz aydınlık ve canlı kilim modelleri ile yatak odanıza bir canlılık kazandırabilirsiniz. Fakat bu kilim ve paspas modellerinin odanın genel havası ile uyum içerisinde olmasına özen göstermelisiniz.

Puf & Berjer

Özellikle yatak uçlarında kullanılacak olan bench modelleri, yatak odasını sıradanlıktan uzaklaştıracak ve marjinal bir görüntü katacaktır. Fakat kullanılacak olan bench modelinin güncel modellerden olmasına ve oda ile tam bir uyum yakalamasına dikkat ediniz.

Dekorasyon

Yatak odası dekorasyonunda en önemli parçalar; ayna, çiçek, objeler ve tablolardır. Bu parçalar arasından yatak odanız ile uyumlu olanı seçebilirsiniz. Ayna, tablo ve çiçekler yatak odalarına canlılık katmakta ve odaların havasını anında değiştirmektedir.

Mum & Abajur

Yatak odalarında kullanılan mum ve abajurlar, ortamı daha romantik ve sakin kılmaktadır. Siz de çeşit renklere sahip mumlardan ve abajurlardan beğendiğinizi seçebilir ve yatak odanızda uygun bir ortama yerleştirebilirsiniz.

Yorum Bırak