Birisine Gül Göndermeden Önce Bilmeniz Gereken Renk Anlamları

Gülün rengine göre değişen birçok anlamı vardır. Her renk ayrı ve farklı bir anlam sunsa da herkes için anlamlar ortaktır. Birine online gül siparişi ile gül göndermeden önce, aşağıdaki ilk aklınıza gelebilecek gül renklerinin anlamlarına dikkat etmenizde yarar var.

Kırmızı Güller

Aşkı, kırmızı bir gül gibi sembolize eden hiçbir şey yoktur. Kırmızı güller, sevgiyi sembolize etmekle kalmaz aynı zamanda sürekli sevgiyi de taahhüt ederler. Koyu kırmızı güller; nadir, görkemli bir güzellik ve canlılığı sembolize eder. Ayrıca, ilişkinizi getirmek istediğiniz yeni bir boyut olabilir.

Siyah Güller

Aslında çok koyu kırmızı, fakat siyah gül olarak nitelendirilen  siyah güller; ölüm ve vedalaşmayı sembolize eder. “Sevgililer Günü” söz konusu olduğunda, online gül siparişi verecekseniz, bunlar hayatınızdaki alternatif romantizm için mükemmel seçenek olmayabilir.

indirimli gül

indirimli gül

Pembe Güller

Pembe güller çok amaçlıdır; teşekkür etmek, bir arkadaşınızı mutlu etmek veya romantik bir an için uygundurlar. Lütuf ve mutluluğu ifade etmek için kullanılan pembe gül yumuşaklık, nezaket ve ayrıca hayranlığın sembolüdür. Yeni bir aşk vaat ettiğinizde veya yeni ilişkilerin başlangıcında pembe güller gönderilir.

Beyaz Güller

Beyaz gül, saflık ve masumiyeti temsil eder ve resmi bir şekilde “size layık” anlamına gelir. Beyaz güller saygı gösterilmesi gereken durumlar için uygundur. Genellikle, annelere veya ailenin ebeveynlerine beyaz güller verilir. Bazen de bir arkadaşı onurlandırmak için verilebilir.

Turuncu Renk Güller

Birine turuncu gül göndermek, aranılan, arzulanan ve duyguların kendileri için derinleştiği tutkulu tarafı gösterir. Turuncu gül ile ilişkili diğer anlamlar sevgi, teşekkür, dostluk veya tebrik gibi hevesli mesajlardır. Ayrıca, portakal renk güller diğer renkler kadar eski tarihli olmadığından çağdaş bir his ve dinamizm taşıyorlar.

Sarı Güller

Güneş ile alakası ve yaşam kaynağı sıcaklık nedeniyle sarı renk güller, sıcak dostluk hisleri taşır. Doğu kültüründe sarı renk; sevinç, bilgelik ve gücü temsil eder. Birisine herhangi bir sarı çiçek gönderirseniz, bu mesaj için gerçekten en iyi seçimdir.

Yorum Bırak