Sanayi Borularının Önemi

Sanayi sektöründe en çok kullanılan ve tercih edilen ürünlerden biridir. Birçok farklı ölçüde imal edilen ve farklı malzemelerden üretilen sanayi boruları ihtiyaç duyulan işlevsel ürünlerdir. Borulara ilişkin ürün kategorisinde geniş kullanım alanı ve sahip oldukları özellikler ile öne çıkan ürünlerdir. Tüm tanınan markaların ilgili TSE, DIN, ISO, BS ve benzeri standart ve normlara uygun sanayi boruları taleplerini karşılamak amacı ile ekonomik fiyat ve ödeme seçenekleri sektörde deneyimli, kaliteli ve güvenilir firmalar tarafından satışa sunulmaktadır.

Sanayi Borularının Özellikleri Üretimleri  

Özel siparişler olabilmekle birlikte genel olarak standartlara uygun olarak sanayi boruları üretimi yapılmaktadır. Sanayi boruları, kullanım alanlarına bağlı olarak belirli büyüklükte veya isteğe göre özel ölçülerde üretilebilirler. Elverişli, uzun ömürlü ve dayanıklı kullanım imkanı sunarlar. Müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarına göre paketlenerek ilgili firmalar tarafından perakende ve toptan olarak teslimatları gerçekleştirilmektedir. Her kullanım ve ortama uygun olacak şekilde üretilirler. Sanayi borularında farklı boyut ve bileşenler göze çarpmaktadır.

Sanayi Borularının Üretimi ve Kullanım Alanları 

Sanayi borularının öne çıkan özelliklerinden biri de değişik kalitede olabilmeleridir. Sıcak haddelenmiş ya da soğuk haddelenmiş şekilde üretilebilirler. Kromaj uygulamalarına uygun biçimde imalatları yapılmaktadır. Kullanım alanları bakımından ise sanayi boruları, fabrikalarda yalıtımlı boru sistemlerinin tasarımı ve inşası süreçlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca bina iskelelerinde, kalıp sistemlerinde ve sulama amaçlı çalışmalarda bu tip borulardan yararlanılmaktadır. Atık su sistemleri, iklimlendirme ve havalandırma sistemleri de kullanım alanları arasında yer alır.

Sanayi borularının diğer kullanım alanları ise;

– Gaz üretimi yapılan enerji endüstrisinin parçası olan pek çok noktada
– Uzun mesafeli gaz ve sıvı akışlarının olduğu yerlerde
– Enerji endüstrisi üretim aşamasında
– Uzun mesafeli gaz tedarikinde destek sürecinde
– Gemi inşasında gaz tedarikinde destek sürecinde
– Yüksel kimyasal içeren malzemelerin taşınması
– İmalat sektöründe
– Platform yapımında
-Tekstil sektöründe
– Mobilya sektöründe
– Otomotiv sektöründe
– İnşaat sektöründe
– İmalat sektöründe

Sanayi Boruları Ölçü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Sanayi boruları, ölçü ve birim ağırlıklarında, boru dışı çapı (mm) ve et kalınlığı (mm) değerine göre farklılık arz etmektedir. İş sağlığı ve güvenliği bakımından malzemelerin mukavemet ve statik değerlerine uygun boru kesiti ve et kalınlığındaki malzemeler seçilmelidir. Sanayi borularının boyalı tedariki mümkündür. Özel ölçülerde sipariş edilebilme imkanı vermeleri de bazı durumlarda firmalar için oldukça avantajlı olmaktadır. Galvanizli tedarik edilebilmeleri de mümkün olmaktadır. Kullanıcılar için ihtiyaçlarına uygun ölçü ve ebatlarda seçimin yapılması son derece önemlidir

Sanayi Borularının Fiyatları 

Sanayi borularının fiyatları, boruların dış çapı, et kalınlıkları, boyları kısaca ebat ve ölçüleri kriterleri çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Sanayi borularının imal edildikleri malzemelerin kalitesi de fiyatı doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Sanayi boruları, makul ve cazip ödeme ve fiyat seçenekleri ile sanayi boruları üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren deneyimli ve güvenilir firmalardan tedarik edilebilmektedir. Bu firmaların piyasaya sürdükleri sanayi borularının fiyatları arasında karşılaştırma yapmak alıcıların menfaatine sonuç doğurmaktadır.

Sanayi Borularının Üretim Standartları  

Sanayi borularının çeşitli üretim standartları bulunmaktadır. Bu standartlar: TS EN 10219, TS EN 10305-3, ISO 4019, DIN 2394, DIN 1615, DIN 2458, TS 6476, ASTM A-500, BS 6363, BS EN 39
(BS 1139), TS EN 10219-2 olarak sıralanabilir. DIN 2394, TS EN 10305-3, TS EN 10219-2 normlarına uygun, standart olarak DC01 (DIN EN 10130), S185, S235JR/J0/J2, S275JR/J0/J2 kalite çelik bantlardan frekans kaynağı ile imal edilmektedirler.

Ürünleri https://www.karacametal.com/sanayi-borulari buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırak