Kerala ile Büyüleyici Bir Yaz Tatili

Hindistan’ın güney sahilinde bulunan Kerala’yı, en iyi mevsim olan Muson başlangıcı için planladıktan sonra, arkanıza yaslanıp maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Kerala, harika vakit geçirebileceğiniz destinasyonu ile tatilin mistik tadını yaşamak için çok şey sunuyor. “Tanrı’nın Ülkesi” olarak adlandırılan Kerala, Hindistan’daki en büyüleyici coğrafyaların başında geliyor. Bu güzelliğe gitmek için birçok neden var.

Kerala

Kerala

Kerala Tatilinde Bulabilecekleriniz

Kerala, çiftler, gezginler veya çocuklu aileler için hem dinlenmek hem eğlenmek için egzotik bir ambiyans. Uzun yaz dönemi ve 27-33 °C arasındaki sıcaklıklar ile yıl boyunca sıcak, enfes yemekler, baharatlar, harikulade kumaşları vb. kültürel zenginlikler ile dopdolu.

Açık hava sporunu seviyorsanız, doğa yürüyüşü, dağcılık, kaya tırmanışı ve diğer macera turizmi için alternatifler mevcut. Bir baharat plantasyonunu ziyaret etmek ve baharatların nasıl yetiştirildiğini ve üretildiğini öğrenmek büyüleyici olabilir. Ünlü Ayurveda masajını, orijininde Zen meditasyonlarını keşfedebilirsiniz.

Kerala tatili

Kerala tatili

Kerala ile ilgili en heyecan verici şey, 1500 km uzunluğundaki birbirine bağlanan nehir kanalları ve doğal yolla yayılmış göller serisi olması; onları görmenin en iyi yolu ise yat turları ile gezintidir. Ayrıca ziyaret edebileceğiniz bir sürü güzel yer var. Örneğin, Kumarakom’daki Vembanad Gölü, deniz seviyesinden 1600 m yükseklikteki huzur dolu yeşil çay bahçeleri ile çevrili Munnar, süt çiftlikleri ile ünlü Mattupetti ve Kundala Gölü bulunuyor.

Kerala’da berrak sularla yüzebileceğiniz, sörf yapabileceğiniz veya gün boyu bir hamakta dinlenebileceğiniz lüks plaj tatili otellerinde doğanın baş döndüren güzelliklerini yaşarken, ihtiyaç duyduğunuz her şeyi de bulabiliyorsunuz.

Yorum Bırak