Çiçekler için Saksı Seçimi Nasıl Yapılır?

Evinizde, balkonunuzda ya da bahçenizde yer alan çiçekler için en doğru saksı seçimine yer açmanız onun gelişimi için fayda sağlayacak olan bir işleme yer vermeniz demektir. Çiçekler için yapılacak olan saksı seçimleri aynı zamanda çiçek türüne göre de seçim yapılması gerekir. Kaktüs gibi bazı bitkilerin saksılarının derinliğinin yerine en genişliğine önem vermeniz daha iyi sonuç elde etmenizi sağlayacak olan bir seçimdir. Orkideler için ise şeffaf saksı seçimleri ideal olan tercihlerdir. Bunun yanı sıra saksı seçimlerinde aynı zamanda dekorasyonunuz ile de uyumlu olan seçimlere yer açmanız mümkün.

kutahya-cicekci

Saksı Model Seçimleri

Son zamanlarda piyasada yer almakta olan heykel saksı tasarımları da oldukça beğenilen seçimler arasında yer alıyor. Heykel saksılarda genellikle sarmaşık tarzı bitkilere yer açılarak heykelin saçları olarak da bir görselliğin kazandırılması mümkün oluyor.

Bunların yanında çiçek rengine göre de saksı renginizi seçebilirsiniz. Parlak plastik malzeme ile üretilmiş olan saksılar ise ev içinde ya da balkonunuzda yer alan çiçekleriniz için ideal bir tercih olarak yer alır. Sizde bahçenizde, balkonunuzda ya da evinizde hoş bir dekorasyon etkisi yakalamak istiyorsanız bu model seçimleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda siyah saksı seçimleri ve kütük modele sahip olan saksılarda son dönemlerde en çok tercih edilmekte olan ve dekorasyon uygulamasında yer alan özel saksı seçimleridir.

Yorum Bırak