Cilt Sağlığının Bozulma Nedenleri

Dünya kadınlar erkeklere oranla ciltlerine karşı daha hassas davranırlar. Hatta gelir düzey yüksek olan binlerce kadın güzellik salonlarında ya da kendi imkanları ile aldıkları dermokozmetik ürünler ile cilt bakımını yaparlar. Ancak cilt bakımında yapılacak hata kadınların kalıcı veya geçici olarak cilt problemi yaşamasına neden olur.

Öncelikli olarak her kadın cildini doğru temizlemelidir. Bunun için cilt tipine uygun temizlik maddesi seçmelidir. Cilt temizliğinde derinlemesine bir temizlik yapmak, cildin parlak ve temiz olmasını sağlar.

cilt sağlığı

cilt sağlığı

Kadınların ciltlerinde sorun yaşamalarının ikinci nedeni ise yaptıkları makyajları temizlemeden bir gün geçirmeleridir. Makyajlı olarak gün geçirmek ciltte gözeneklerin kapanmasına neden olur. Cilt sorununa engel olmak için muhakkak makyaj bölgesinin temizliği yapılmalıdır.

Cilt Sağlığında Epilasyon Kullanımı

Kadınların cilt sağlıklarının bozulma nedenlerinden birisi de bacak bölgelerini temizlemek isterken epilasyon tercih etmemeleridir. Epilasyon dışında diğer ürünlerin kullanılması ciltte tahriş olmasına neden olur. Aynı zamanda bacak bölgenizde sarkmalara neden olur. Bacak bölgelerinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için en yaygın tercihe edilen yöntem epilatör ile yapılan temizliktir.

lazer epilasyon

lazer epilasyon

Cilt problemi yaşanmasına neden olan etkenlerden birisi de insanların yeterince ve doğru nemlendirici sürmemesidir. Ancak bazı kadınlar nemlendiriciyi az sürmektedir. Cilt problemi yaşanmasının bir diğer nedeni ise sağlıksız beslenme ve asitli ürünlerin çok tüketilmesidir. Soda ve gazozu sıklıkla tüketmek cilt sağlığınızı tehdit eder.

Yorum Bırak