Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Birçok kadının vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabılar resmen bir sanat eseridir. Birbirinden güzel modellerle harika kombinler yapılabildiği gibi, vücut şekli de olduğundan daha güzel ve ince gösterilebilir. Ancak topuklu ayakkabıların üzerinde saatlerce durabilmek beceri isteyen bir durumdur. Adımları düzgün atarken bir yere takılıp düşmemek için çaba sarf eden kadınlar, saatlerini incecik topukların üzerinde geçirirken, vücut ağırlıklarını topuklara verdikleri anda dengelerini kaybetmeye başlarlar. Topuklu ayakkabıyla düzgün yürüyebilmenin ilk yolu vücut ağırlığını yoğun olarak topuk kısmına değil, ön kısma vermektir.

topuklu ayakkabı

topuklu ayakkabı

Evde Giyin, Ayağınız Alışsın!

Yeni aldığınız bir topuklu ayakkabıyla düzgün ve ağrısız yürüyebilmek için ayağınızın ona alışmasına izin vermeniz gerekir. Bu nedenle topuklu ayakkabılar önce evde giyilmeli, birkaç saat yürünmeli ve ayak yapısının ayakkabıya alışması sağlanmalıdır. Sonrasında bu ayakkabılarla dışarıda yürümek de çok daha kolay olacaktır.

Gün İçerisinde Ayağınızdan Çıkarmayın!

Ayakkabılar ayağın şeklini alır ve 3-4 saatlik kullanımdan sonra ayakta oluşan şişlikler artmaya başlar. Ayakkabıyı giymeye devam edecekseniz, çıkartıp ayaklarınızın dinlenmesini sağlamak isteyebilirsiniz. Ancak bu aynı ayakkabıyı yeniden giyememenize neden olabilir. Çıkarıldığı anda şişlik ayaklara yayılacağı için bu kez ayakkabı küçük gelecek ve ayakta durması çok daha zor olacaktır.

topuklu ayakkabı almak

topuklu ayakkabı almak

Ayakkabınızın İçine Pudra Dökün!

Eğer çıplak ayakla topuklu ayakkabı giyecekseniz, ayaklarınız ön kısma doğru kaymaya başlayacaktır. Bu hem komik bir görünüme neden olur hem de yürüyüş şeklini bozar. Ancak giymeden önce ayakkabınızın içine dökeceğiniz bebek pudrası sizi bu durumdan kurtaracaktır.

Yorum Bırak