Tırnak Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler

Kadınlar kendisine tam anlamı ile bakmalıdır. Zaten bakımına düşkün olan bayanlar saçlarından tırnaklarına kadar kendine özen verir. Çünkü kadınların güzelliği sadece yüzünde ya da saçlarında değildir. Bakımlı bir kadın ellerine ve tırnaklarına da önem ve özen göstermesi gerekir. Bu nedenle de siz değerli okuyucular için bu yazımızda daha sağlıklı tırnaklar için nasıl bir bakım uygulamanız gerektiğinden kısaca söz etmek istedik.

tırnak bakımı

tırnak bakımı

Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Dikkat!

Eğer siz de her kadın gibi daha güçlü, çabuk kırılmayan sağlıklı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Peki bunun için nasıl bir bakım uygulamak gerek?

tırnak

tırnak

Her şeyden evvel bol su tüketimi şarttır. A ve C vitamini B 12, kalsiyum ve fosfat ve demir içeren besinler yemeye özen gösterin. Alkol içeren ürünleri ellerinizde kullanmamaya özen verin. Çünkü bunlar çok çabuk kırılmasına neden olabilir. Ayrıca deterjan ve kimyasal madde içeren ürünler ile elleriniz temasa geçmemeli. Eldiven kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızı araç gibi kullanmaktan vazgeçin ve parfümlü ürünleri ellerinize temas ettirmemeye özen verin.

Yorum Bırak