Varisin Dış Görünüşteki Etkisi

Ülkemizde özellikle orta ve ileri yaş grubu kadınların yaşadığı sağlık problemlerinin en başında varis gelir. Varis, ayak bölgesindeki toplardamar genişlemeleri olarak ifadelendirilir. İnsanlarda üç tip varis görülür. Varislerin insan bedenin görülmesine neden olan etkenlerin en başında uzun süre hareketsiz kalmak gerekir. Genetik sebepler, aşırı kilo da varis hastalığının oluşumlarına neden olur.

varis

varis

Tıp dünyasında varis tedavisi çok kolay şekilde yapılır. Ameliyatsız varis tedavisi çok yaygındır. Geçmiş dönemlerde birçok insan varislerinden kurtulmak için uzun yıllar varis çorabı giymekte idiler. Varis hastalığı dış görünüş olarak ciddi görüntü bozukluklarına neden olabilir. Örneğin varis problemi yaşayan insanlar şort ve etek gibi elbise giymekten kesin olarak rahatsız olurlar.

Varis Tedavisinde Modern ve Klasik Yöntem

Kılcal varis problemi yaşayan insanların bacak bölgelerinde mor ve kırmızı renkli varisler göze çarpar. Varis rahatsızlığı kesin olarak dikkate alınacak ve tedavisi biran önce yapılması gereken hastalıklardan birisidir. Varis tedavisi gelişen tıp ile birlikte ameliyatsız tedavisi de mümkündür.

varis

varis

Bu tedavi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
Varis tedavisinin ameliyatsız yapılması için öncelikli olarak doppler ultrason çekilerek bacak bölgesindeki varis bölgeleri belirlenmesi gerekir. Bunun nedeni doğru ve hızlı tedavi için en etkin yöntemlerden birisi olmasıdır. Varis hastalığı kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavi edilememesi bacak ağrıları, kaşıntı, kramp ve kanamalara sebep olur.

Yorum Bırak