Depresyonu Küçümsemeyin

Stresin ortaya çıkarttığı sonuçlar her geçen gün çok daha fazla ön plana çıkartılmaya başlandı. Öyle ki insanların çok normalmiş gibi gördüğü birçok durum, beraberinde onların yaşamını çok ciddi şekilde etkileyecek tarzda sorunları getirebiliyor. Şimdilerde buna bir de depresyon eklendi. İnsanların büyük bir kısmının yeteri kadar önemsemediği bir konu olan depresyon, doğru şekilde üzerinde durulmadığı takdirde insanları oldukça kötü şekilde etkilemektedir.

depresyon

depresyon

Her Yaştaki Depresyon Önemlidir

Düşünülenin aksine depresyon, insanların her döneminde ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Yani yalnızca yetişkin bireyler değil aynı zamanda küçük çocuklar da depresyon riski ile karşı karşıya. Üstelik çocukların depresyon sorunu ile karşı karşıya kalması durumunda hiç zaman yitirilmeden psikologlar ile iletişime geçilmesi gerekmekte.

Birçok kişi depresyon sonrasında oluşacak olan durumları önemsememesinden ötürü özellikle çocukluk döneminde yaşanılacak olan depresyon, gerekli önlemler alınmadığı zaman çok daha ciddi psikolojik sorunları beraberinde getirmektedir.

depresyon belirtileri

depresyon belirtileri

Gebelik ve lohusalık döneminde anne adayının yaşayacağı depresyon ise onların kendilerini yetersiz hissetmelerine sebep olacak, ilerleyen dönemlerde ise annenin kendini tüm dünyadan soyutlaması ile sonuçlanacak sonuçlara zemin hazırlayacaktır.

Yapılan araştırmalar sonrasında görüldüğü üzere depresyona girme yaşı oldukça küçülmeye başladı. Öyle ki artık küçük yaşlardaki çocuklar, farklı sebeplerden ötürü depresyona girebiliyor. Böylesi durumlarda öncelikli olarak dikkat edilmesi gereke şey, depresyonun belirtileri kendini gösterdikten sonra hiç zaman yitirmeden profesyonel yardım alınmalıdır.

Yorum Bırak