Doğal Kaş Serumu Nasıl Hazırlanır?

Kaşlarınızı daha gür hale getirmek ve rahat şekil vermek için evde kendi hazırlayacağınız doğal karışımları uygulayabilirsiniz. En etkili yöntemlerden biri olan fındık içi ile kaşlarınızı kısa sürede güçlendirebilirsiniz. İki adet fındığı tavada kavurun ve ikiye ayırın. Parçaları kaşınızın üzerinde ovarak gezdirin. İki hafta süre ile düzenli şekilde uygulayın.

kaş serumu

kaş serumu

Mucizevi Ev Yapımı Kaş Serumları

Kaş serumlarını uyumadan önce uygulamanız ve sabah temizlemeniz gerekir.  Gün düzenli kullanım sonucunda etkisini fark edersiniz. Badem yağı da etkili kaş güçlendirme yağıdır.  Tatlı kaşığı vazelin içine bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı,  çay kaşığı toz haline getirilmiş ceviz içi ve tatlı kaşığı lanolin ekleyin. Karışımı hafif şekilde tavada ısıtın ve kaşlarınıza sürün.

Eski yöntemlerden biri olan sarımsak serumu ise gayet basit hazırlanır. Sarımsağı soyun ve ikiye bölün. İki kaşınıza da böldüğünüz sarımsağı gezdirin. Düzenli olarak yapmalısınız. Hint yağını ise duş aldıktan sonra uygulayın. Hint yağını kirpiklerinize de sürebilirsiniz.

kaş çoğaltmak

kaş çoğaltmak

Kaşlarınızı güçlendirmek için kullanılan bir diğer uygulama ise çam balı kürü ile hazırlanan özel karışımdır.  1 çay kaşığı çam balı içine,  1 çay kaşığı badem yağı ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve üzerine 1 diş dövülmüş sarımsak ekleyin. Çam balı ile hazırlanan bu kürü bir gün karanlık yerde bekletin ve daha sonra kaşlarınıza uygulayın.

Yorum Bırak