Farklı Bütçelere Uygun Alçıpan Fiyatları Mevcuttur

Açıpan, preslenerek inceltilmiş sağlam alçı tabakasının kaplanmasıyla elde edilir. İki yüzü dekoratif kağıt kaplı olan malzeme, ilk olarak 1894’te kullanılmıştır. İlk kullanım yeri olan Amerika Birleşik Devletleri’nden dünyaya yayılmış ve sık kullanılan inşaat malzemelerinden biri haline gelmiştir. Alçıpan ne işe yarar sorusuna dekorasyon ve mimari bakımından farklı cevaplar verilebilir. Asma tavan tasarımlarında kullanılan birincil malzemedir. Malzemenin diğer işlevi, kaba inşaatı tamamlanan duvarların dış cephesini kapatmaktır. Alçıpan fiyatları, yüzey kağıtlarının ve orta katmandaki alçının kalitesine paraleldir. Bütçenize ve kalite beklentilerinize uygun seçenekler vardır.

Alçıpan Fiyatları ve Alçıpan Ölçüleri Birbirine Paraleldir

Alçıpan ölçüleri, kullanım alanının nitel özelliklerine göre değişebilir. Ölçü parametrelerini kalınlık, ağırlık, uzunluk, genişlik oluşturur. Farklı ihtiyaçlar için üretilen seçenekler arasında dördü yaygındır. Pazarlama sürecinde ürünleri birbirinden ayıran detay kalınlıktır. 8 milimetre, 9.5 milimetre, 12.5 milimetre, 15 milimetre ön plandaki kalınlık opsiyonlarıdır. Malzeme yoğunluğu arttıkça maliyet de artar. Tercih edilebilecek alçıpan çeşitleri ölçü itibarıyla şöyle sıralanır:

  • 8 Milimetre kalınlık, 5 kilogram ağırlık, 2000 – 3500 milimetre uzunluk, 1200 milimetre genişlik.
  • 5 Milimetre kalınlık, 6 kilogram ağırlık, 2000 – 3500 milimetre uzunluk, 1200 milimetre genişlik.
  • 5 Milimetre kalınlık, 7 kilogram ağırlık, 2000 – 3500 milimetre uzunluk, 1200 milimetre genişlik.
  • 15 Milimetre kalınlık, 8 kilogram ağırlık, 2000 – 3500 milimetre uzunluk, 1200 milimetre genişlik.

Alçıpan Fiyatları ve Avantajları ile Verimlilik Sağlar

Alçıpan kullanmanın avantajları yalıtım, rutubete ve darbelere dayanıklılık, montaj kolaylığı şeklindedir. İnce yüzey, aşırı ses ve sıcaklığı emerek ortadaki alçı katmanına iletir. İç mekanın konforunu azaltabilecek unsurlar baskılanır. İnce alçının nem tutmaması, boya yüzeyinde çatlak oluşumunu ve kontrolsüz nem artışını engelleyebilir.Alçıpan çeşitleri sağlamlıklarına karşın ince ve hafiftir. Monte ve demonte edilmeleri kolaydır. Alçıpanlı duvar üzerinde gerçekleşecek tadilatlar kolay ve zararsız tamamlanabilir. Alçı levha üzerine klima montajı yapmak güvenlidir. Yeni modellerle iç dekorasyonlar modern görünüm kazanır. Birbirinden farklı renk, boyut, fiyat seçeneğini incelemek için https://www.ulubas.net/alci-levha-UK66023 sayfasını ziyaret edebilir, talebinize uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Yorum Bırak