Sağlık İçin Yapılan Medikal Analizler 

Medikal analizler ve testler  bir tıbbi cihazını veya laboratuarın çalışabilir durumda olması doğru şekilde tespit yapıyor olması ve medikal ortamdaki havanın kaliteli olması ile ilgili ölçümler medikal ürünler konusundaki önemli ayrıntılardan biridir. Medikal ürünlerin üretilmiş olduğu temiz odalarda gerekli olan ölçüm ve testlerin yapılması her bakımdan önemlidir. TS EN ISO /IEX 17025 belgesi ile birlikte gerekli ölçün ve testleri yapan bir analiz firması ile çalışmak bu alanda en önemli konular arasında yer alır. Böylece uluslararası standartlara uygun bir şekilde testinin yapılması fiziksel analiz ve test bakımından önem kazanmaktadır. 

Medikal Analizler Ne İşe Yarar?

Medikal analizler ve testler ile tıbbi cihazların yeterliliği tüm kritik noktalardan geçerliliği cihazın kullanımı ile ilgili güvenlik ve sağlık bakımından insan sağlığının etkilenip etkilenmediği gibi konular son derece önemlidir. Üretim tasarım ve denetim noktasında medikal alanda yapılan bütün analizlerin önemi insan sağlığı ile doğrudan etkilendiği için önem arz eder. 

Medikal alanda üretim yapan ve bu alanda medikal ilaçların üretiminden son kullanıcıya ulaştırılmasına kadar çalışılan tüm alanların güvenilir ve kaliteli olması aşamalarında ürün ve ham maddeler bakımından tüm aşamalar önemlidir. Bu konuda laboratuarlarda yapılan medikal analizler ile birlikte insan sağlığı ile doğrudan olarak etkilenen konularda en doğru analizlerin yapılması gerekir. 

Medikal Analizler Nasıl Yapılır?

Medikal analizler için konusunda uzman bir firma ile çalışmak büyük önem arz eder. Medikal analiz işleminde sterilite testi temizlik validasyon testi biyo buradan testi ve etilen oksit kalıntı testi gibi birçok farklı yönden çeşitli medikal analizleri yapılır. Analiz istek ile sağlanan bütün testlerde gerekli belgelerin olması ve tıbbi alanda test yapabilme yetkisi ile birlikte sağlık bakanlığı medikal cihaz yönetmeliği ek-1 mutlak gereklilikler kapsamı içerisinde bütün analizler standartlara uygun olarak gerçekleştirilmelidir.

 Güçlü bir altyapı ile teknolojik bakımdan yeterli kapasiteye sahip olan bir firma ile çalışmak gerekir. Firmamız olarak Sağlık bakanlığı onaylı medikal analiz testleri gerçekleştirmekteyiz.  https://www.analizistek.com/medikal-analizler  sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz. 

Yorum Bırak