Sağlıklı Beslenerek Kilo Alma Yöntemleri

Kilo almak istediğimizde genel olarak yağlı ve çok kalorili besinler tüketmeye yöneliriz. Kek poğaça türünde ürünler kilo aldırır ancak sağlık açısından bu yiyecekleri sürekli tüketmek olumlu sonuçlar yaratmayacaktır. Kilo almak için illa ki çok yağlı kalorili besinler yemek gerektiğini düşünmek yanlış bir düşüncedir. Sağlıklı beslenerek kilo alma yöntemleri de oldukça fazladır. Buyurun bu yöntemleri birlikte inceleyelim.

-Vücudunuza günlük ihtiyacınızdan daha fazla kalori alın; sağlıklı beslenerek kilo alma yöntemleri araştırıyorsanız akla ilk gelen yöntem kesinlikle gün içerisinde harcadığınız kaloride çok daha fazla kalori tüketmektir. Kilo alımının sağlıklı olması için birden çok fazla kilo alınmaması gerekir. Yavaş yavaş kilo almak çok daha sağlıklıdır. Bu sebeple harcadığınızdan 300-500 kalori arası fazla tüketmek idealdir.

-Protein tüketimini arttırmak; Kilo alımında en sağlıklı besin kesinlikle proteinlerdir. Eğer gün içinde alınacak fazladan kaloriler protein olarak alınırsa, bu diyet yapan kişiye kas olarak döneceği için karbonhidrat tüketiminden çok daha sağlıklıdır.

-Günde en az 3 öğün beslenin; kilo alımında beslenmenin sık sık yapılması ve enerji veren besinlerin beslenmeye alınması çok önemlidir. Mümkün olduğunca kalorili ve sağlıklı ürünleri beslenme programınıza eklemenizde fayda vardır.

Kilo Alımına Yardımcı Olan Sağlıklı Besinler Nelerdir?

Eğer sağlıklı beslenerek kilo alma yöntemleri nelerdir diye araştırıyorsanız kalorisi yüksek ve sağlıklı ürünlere göz atmakta fayda vardır. Bu besinleri her türde inceleyelim.
Kuruyemişler; Fındık, fıstık, ceviz badem..
Süt ürünleri; tam yağlı yoğurt, tam yağlı süt, beyaz peynir
Et; tavuk, dana eti, kuzu eti
Katı ve sıvı yağlar; avokado yağı, sızma zeytinyağı
Kuru meyveler; hurma, kuru kayısı, kuru üzüm
Tahıllar; kahverengi pirinç ve yulaf gibi tam tahıl ürünleri
Bu ürünler kalori bakımından yüksek ancak sağlık açısından zararı olmayan ürünlerdir. Eğer siz de sağlıklı bir kilo alımı istiyorsanız bu besin maddelerini beslen düzeninize eklemelisiniz. Ancak sadece beslenme düzeni ile ne yazık ki iş bitmiyor. Sağlıklı bir beslenme düzeni aynı zamanda düzenli bir spor programıyla da desteklenmeli.

Yorum Bırak