Lazer Tedavisi Ne İçin Kullanılır?

1960 yıllarında ilk olarak gerçekleştirilen lazer uygulaması gelişen teknoloji sayesinde ilerlemesini sürdürerek günümüzde en çok tercih edilen tedavi seçimleri arasında yerini aldı. Yapılan tedavi uygulamasında herhangi bir acı hissinin olmaması ise rahatsızlıkların tedavisinde lazer uygulamasının yer almasını daha da artırırdı.

Lazer tedavisinde gerçekleştirilen aslında hücreye iyileşme yönünde telkinin verilmesidir. Çok az olan ışınlar ile yapılan çalışmada doku altındaki hücrelere sunulan iyileşme enerji seçimi sayesinde hücreler kendilerini yenilemeye ve iyileşmeye doğru adım atar.

Uygulamada kullanılacak olan lazer ışınları ve bu ışınların veriliş süresi de son derece önemlidir. Bunun yanı sıra tedavinin tamamen sona ermesi ise seansların sonunda uzman tarafından bildirilir. Bu neden ile tedavinin tamamlanmasında tercih edilecek olan seanslar ve seans aralıklarını da konusunda uzman olan kişi ya da kişilerden öğrenebilirsiniz. Birçok hastalığın tedavisinde karşımıza çıkan lazer tedavisi bağışıklık sisteminden nörolojik rahatsızlıklara kadar uzanan bir listeye sahiptir.

Lazer Uygulamasında Uzman Hekim Desteği

Lazer tedavisi aslında ışınlar yolu ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu uygulamanın gerçekleştirilmesi ve tedavinin doğru bir yol haritasında yapılması için ise konusunda uzman olan kişilerden yardım alınması oldukça önemlidir. Bu anlamda ise Uzman Nörolog Y. Doçent. Dr. Ali Akben size destek olacak olan çözümleri sunuyor. Sizde konusunda uzman olan bir hekim ile lazer tedavisine yer vermek isterseniz Uzman Nörolog Y. Doçent. Dr. Ali Akben’ den yardım alabilirsiniz.

Uzmana Nasıl Ulaşabilirim?

Uzman hekim desteğini almak için randevu oluşturmanız yeterli. https://www.aliakben.com/lazer-tedavisi/ adresini ziyaret ederek lazer tedavi uygulaması hakkında bilgi edinmenin yanı sıra tedavi için hekimden randevu talebi de oluşturabilirsiniz. Adreste bulunan tedavi yöntemlerini de inceleyerek detaylı bilgileri edinmeniz mümkün.

Yorum Bırak