Göz Altı Morlukları İçin Doğal Bakım Yöntemleri

Her geçen gün piyasada artan kremler içeriğinde bulunan birçok kimyasal ile bazı noktalarda bizleri düşündürüyor. Göz altı morlukları birçok kişide büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu morluklardan doğal yöntemler ile kurtulmak mümkün mü?

Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morlukları

Doğal Bakım Tavsiyeleri

Yoğurt doktorların en çok tavsiye ettiği bizleri birçok hastalıktan uzak tutan mükemmel bir gıda. Yoğurdun yüzeyine çıkan yoğurt suyu ile yapacağınız cilt maskesi cildinizin yorgunluğunu almasının yanında, cildinizin renk dengesinin sağlanmasına da yardımcı olacak. Ayrıca yoğurt suyu içeriğindeki yüksek besin değeri ile göz altı morluklarınızın kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayacak. Yoğurt suyunu bir pamuk yardımı ile göz çevresine uygulayın ve pamukla beraber 7-8 dakika kadar bekleyin. Sonrasında göz çevrenizi durulayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın.

güzellik

güzellik

Düzenli su için. Düzenli su içmek cildinizin ve vücudunuzun nem dengesini sağlayacaktır. Göz altı morlukları vücuttaki toksinlerden sebebi ile oluşur. Çok fazla kahve ve alkol tüketiyorsanız, bu duruma daha fazla dikkat etmeli ayrıca düzenli uyumalısınız.

Kullandığınız çayları atmayın. Kullanılmış çaylar soğuduktan sonra göz çevresine 5-10 uygulandığında göz çevresindeki hücrelerin canlanmasına yardımcı olacaktır.

Vitamin alın. Göz altı morluklarınızın sebebi sağlığınızı yeterince düşünmemizden kaynaklanıyor olabilir. Her gün yeterince meyve ve sebze tüketin. Özellikle C ve E vitamini içeren besinler tüketmeye özen gösterin.

Yorum Bırak