Hamilelik Sonrası Kilo Verme Yolları

Hamilelik döneminde kadınlar doğum yapana kadar ortalama 10 ile 25 kilo alır. Bu kiloların önemli bir bölümü yapılan doğum sonrası kaybolur. Ancak, kadınlarda doğum sonrası önemli oranda kilo görülür. Bu kiloların giderilmesi için ise birçok anne, yaptıkları diyet uygulamaları ile zayıflamaya çalışırlar. Kilo vermek isteyen anneler, zayıflama işlemini sağlıklı beslenme ve egzersizle gerçekleştirmelidirler.

gebelikten sonra zayıflamak

gebelikten sonra zayıflamak

Doğum sonrası zayıflamak isteyen kadınlar, hamilelik döneminde aldıkları kiloyu vermek için acele etmemelidir. Mümkün olduğu sürece zayıflama diyetine doğumdan en az 8 hafta sonra başlanmalıdır. Hamilelik sonrası katı yemeklerden kaçınırken süt yapan gıdaları tercih etmelisiniz. Hamilelik sonrası ayaklandıktan kısa bir süre kısa mesafelerde yürüyüş yapın. İlerleyen zaman içinde ortalama günlük olarak 30 dakika yürüyerek eski kilonuza ve formunuza kavuşabilirsiniz.

Hamilelik Sonrası Zayıflamak İçin Ne Kadar Su Tüketilmelidir

Doğumdan sonra zayıflamak için bebeğinizi sıklıkla emzirmeniz gerekir. Çünkü günlük emzirme işlemi kadınlarda 500 kalori yakmasına neden olur. Doğumdan sonra zayıflamak için beslenmeye çok dikkat etmek gerekir. Az yağlı ve yağsız süt ürünleri yemek gerekir. Doğum sonrası kilo vermek için günlük su tüketimi en az 3 litreyi bulmalıdır.

zayıflamak

zayıflamak

Sabahları aç karna 1 bardak ılık suyun içerisine yarım limon suyu eklenerek tüketilmesi yağların daha hızlı yakılmasını sağlar.Haftada 3 ya da 4 gün kardiyo egzersizleri yapmalısınız. Hamilelik sonrası kilo verme işlemi doktor kontrolünde olmalıdır. Aksi halde ciddi sağlık sorunları yaşanabilir.

Yorum Bırak