Hangi Kıyafetler Şişman Gösterir?

Hangi Kıyafetler Şişman Gösterir?

Kilo alan kadınların birçoğu, kıyafet seçimi konusunda kararsız kalmaktadır. Kilo alındığı zaman her gün aynı kıyafetleri giymek kimi insana göre can sıkıcı bir durum haline gelmektedir. Kilo sağlık problemi olsa da vücuda ve hayata küsmek yanlış bir davranış olabilmektedir. Kilolu kadınlar, kendilerini zayıf gösterecek kıyafetler tercih ederek vücuduyla barışık hale gelebilir ve kendini iyi hissedebilir. Yapılacak basit hilelerle olunduğundan zayıf gözükmek mümkündür. Bunun için öncelikle vücut tipinin belirlenmesi gereklidir. Çünkü bedenini bilmek alınacak kıyafetlerin vücuda uygunluğu açısından önemlidir. Kıyafetlerin sırf moda olduğu için giyilmesi yanlıştır çünkü her kıyafet her vücuda uymamaktadır.

Vücut Tipleri Nelerdir?

Vücut tipinin bilinmesi kıyafetin vücuda uygun olması bakımından gerekli bir durumdur. Vücut tipleri elma vücut tipi, armut vücut tipi, kum saati vücut tipi ve dikdörtgen vücut tipi olmak üzere dört tanedir. Elma vücut tipindeki en belirgin özellik vücudun kıvrımları olmaktadır. Bu vücut tipinde bacaklar ince olurken göğüs ve göbek bölgesi daha kiloludur. Armut vücut tipinde ön planda basenler olmaktadır. Üst taraf daha küçük basen ve uyluk bölgesi daha geniştir. Kum saati vücut tipinde ise omuzlar ve basen orantılı, bel kıvrımlı ve oyuntulu olmaktadır. Dikdörtgen vücut tipinde omuzlar ve kalça aynı orantıda olurken bel oyuntusu yoktur.

Zayıf Gözükmek İçin Hangi Kıyafetler Giyilmelidir?

Zayıf gözükmek için koyu renkli kıyafetler giymek doğru olsa da her zaman koyu renkler giymek gerekmemektedir. Açık renkli kıyafetlerle de zayıf gözükmek mümkündür. Bol kıyafetler yerine daha dar kıyafetler olunduğundan daha zayıf gözükmeye neden olacaktır. Küçük desenli kıyafetler daha zayıf görünmeyi sağlamaktadır. Dizlerde veya dizin altında biten etekler, zayıf görünmeye yardımcı olmaktadır. Çizgili kıyafetler olduğundan daha kilolu göstermeye yarar fakat giyilirse de dikine çizgili kıyafetler daha zayıf gösterecektir. Kalın örgü ve boğazlı kazaklar tercih edilmesi doğru olmamaktadır.

Şişman Gösteren Kıyafet Hataları Nelerdir?

Çok açık renk kıyafetler, vücuttaki detayları hemen göstereceği için tercih edilmemelidir. Göbek bölgesinde yağlanma mevcutsa, göbeği açık kıyafetler giymek dikkati o bölgeye çekeceğinden tercih edilmemelidir. Göbeğe yapışan dar kıyafetler, kiloları belli edecektir bu yüzden orta bollukta kıyafetler tercih etmek daha doğru bir seçimdir. Dekolteli kıyafetlerin fazla olmayacak şekilde tercih edilmesinde, sakınca bulunmamaktadır. Fakat dekolte fazla olursa kiloyu belli edeceği için tercih edilmemesi gereklidir. Desenli çoraplar yerine düz çorapları tercih etmek daha doğru olacaktır. Bacakları kalın olan kadınlar için düz çoraplar bacakları daha ince göstermeye yaradığı için tercih edilmelidir. Yaka kısmı yuvarlak olan üst kıyafetler, tercih etmek bacağı kalın olan kadınlar için daha doğru olmaktadır. Çünkü bacak kısmı kalın ve baseni geniş olan kadınlar için, yuvarlak ve hareketli yakalar dikkati çekeceği için daha doğru olmaktadır.

Yorum Bırak