Vücut Tipine göre Ceket Seçimi

Vücudunuzu iyi tanıyıp, doğru ceketi giydiğiniz zaman stilinizi ön plana çıkartırsınız. Kum saati bir vücut tipiniz varsa rahatlıkla çok farklı kesimlerden olan ceketleri giyebilirsiniz. Vücuda oturan ceketler, belden kemerli ceketler, sportif ceketler ve belde biten ceketler size uygundur. Kalın vatkalı ceketlerden ise kaçınmanız gerekir. Şal yaka ve yaka kısmı dökümlü olanlar sizler için ideal seçimdir.

ceket

ceket

Vücudunuza Uygun Doğru Ceket Kombini

Vücudunuz armut biçimindeyse omuzlarınız ile basen bölümünü dengelemek için vatkalı ceket kullanabilirsiniz. Kalçada biten ceketlerden ise kaçınmalısınız. Bel kısmınız inceyse kemerli ceketleri rahatlıkla giyebilirsiniz. Boyunuz kısa ise basenlerin altında biten ceketleri tercih edin. A kekimi ceket modelleri bu vücut tipine uygundur.

Kilonuz göğüs altı ile kalça arasındaysa elma tipi vücudunuz vardır. Bol ceketler ile fazlalıkları saklayabilirsiniz. Bele oturan ceketlerden ise mümkün olduğunca uzak durun. Düz kesimli ceketler size uygundur ve daha formda gösterir. V yakalı ceket modelleri de sizlerin tercihi olmalı.

ceket seçimi

ceket seçimi

Omuz kısmınız geniş ama bel oyuntunuz yok ise dikdörtgen vücudunuz vardır. Beli kemerli olan ceketleri giyebileceğiniz gibi vatka kullanabilirsiniz. Yaka kısmı hacimli ve şal modelli olanlar da sizler için iyi bir seçim olur. Asimetrik kesimli ceketler de giyebileceğiniz modellerdendir. Bele oturan ceket modelleri de rahatlıkla giyebileceğiniz modellerdir. Büyük çiçek desenlilerden ise kaçınmalı sade kumaşlara yönelmelisiniz.

Yorum Bırak