Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

Renkler, kıyafet tercihlerinde özellikle de mevsimlere göre büyük bir önem taşımaktadırlar. Örneğin beyaz renk genellikle kışın tercih edilmezken; siyah, lacivert gibi koyu renkler ışığı soğuran özelliklerinden dolayı da yazın çok fazla tercih edilmemektedir. Bunların yanında kışın havaya da uygun olarak daha koyu renkler tercih edilirken, yazın daha cıvıl cıvıl renklere olan talep daha fazladır. Tabi ki bu genellemenin aksi yönde giyinmeyi seven ve de tercih eden insanlar da mevcuttur.

lacivert

Lacivert Hangi Renkler ile Uyumlu Olan Bir Renktir?

Düzen, uyum ve sürekli başarıyı temsil eden lacivert rengi, bunların yanında verimliliği de ifade etmektedir. Maskülen bir renk olarak bilinen bu renk, aynı şekilde maskülen olarak nitelendirilen renklerle oldukça uyumlu bir görüntü yakalamaktadır. Örneğin kahverengi ya da toprak tonları ile lacivertin son derece asil ve gözlere dinginlik veren uyumu nedeniyle, kombinlenirken bu renklerin ön plana çıkarılması şık bir görüntüye kavuşulmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda özellikle alt giyimde siyah renk bir ürün tercih etmek; göze çarpan bir görüntüden ziyade uyumlu ve şık görünmeyi sağlamaktadır. Bunların yanında ne kadar düşünüldüğünde çok uyumlu gelmese de turuncu renk bir aksesuar kullanmak, özellikle mat lacivert ağırlıklı bir kombine renk katacaktır.

Neredeyse Her Renkle Kombinlenebilen Bir Renk: Lacivert

Oldukça koyu bir renk olan laciverti, aynı zamanda daha açık renkler olan pudra pembe, açık gri ya da beyaz ile kombinleyerek; hem bu koyuluğunun kırılarak daha canlı bir görüntüelde edebilir hem de son derece asil bir görünüme kavuşabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise; lacivertin krem gibi renklerle çok uyumlu olmasının yanında, yanlış kullanıldığında şık olmaktan uzak bir görünüme de sahip olabileceğidir. Daha farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız ise lacivertin zıt rengi olan sarıyı, kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Böyle bir kombin yapmak istiyorsanız, sarı rengi üst giyimde kullanmanız; bu rengi daha da ön plana çıkararak daha uyumlu olmalarını sağlayacaktır. Tüm bunların yanında lacivert ağırlıklı bir kombine mint yeşili detaylar eklemek, dikkatin lacivertin koyuluğundan alınmasına da yardım edecektir.

Yorum Bırak