Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri 

Güneş gözlüğü kullanımı, gözleri güneşin zararlı ışınlarından koruyan bir aksesuardır. Aynı zamanda moda olarak da kullanılabilir. Güneş gözlükleri, yüz tipi modelleri ve cinsiyet düşünülerek tasarlanır. Genel olarak bakıldığı zaman oldukça fazla güneş gözlüğü modeli bulunur. Gözlükler yüz tipine göre seçilirse, bir bütün oluşturur. Gözlük satın alınırken, deneyerek almak gerekir. Aynı zaman da gözlüğün kalitesi, koruma derecesi ve rahat olması da dikkat edilmesi gereken konulardandır.

Erkek Güneş  Modelleri

Erkek güneş gözlüğü modelleri, cam şekillerine göre modellere ayrılır. Genel de yuvarlak, kare, dikdörtgen, çerçevesi olmayan ya da yarım modellerden oluşan gözlükler, erkekler için en önemli aksesuarlardan birdir. Gözlük modelleri her yıl değişir fakat cam ve çerçeve modelleri genel de klasiktir. Aslında aynı modellerin farklı renk ve versiyonları moda olur. Spor tarza sahip olan erkekler, yuvarlak modelleri tercih edebilir. Klasik tarzları tercih edenler, kare modelleri kullanabilir. Çerçevesiz gözlük kullanımı daha farklı ve özgün tarzı olan kişiler için daha uygundur.

Güneş gözlüğü seçimi yapan erkekler, öncelikle yüz tipini net olarak bilmelidir. Tüm yüz tiplerine uyan modeller; yuvarlak, kare ve oval gözlük modelleridir. 80’li yılların modası olan wayfefer ismi verilen model, daha çok yüzü üçgen ve kalp şeklinde olan, erkekler için uygundur. Yuvarlak gözlük modelleri, zıt yüz tipi olan kare yüze daha çok yakışır. Gözlük seçerken en basit yöntem, uyumu dengelemek için, yüz tipine göre, zıt model seçimi olmalıdır. Kare yüz tipi olan bir erkeğe, kare model gözlük seçimi yanlış olur. Erkek güneş gözlük modelleri satın alınmadan önce, araştırılması daha doğrudur.

Erkek Güneş Gözlüğü Fiyatları Nelerdir?

Güneş gözlüklerinin en önemli özelliği, zararlı ışınların göze girmesini engellemektir. Güneş gözlüğü ne kadar kaliteli olursa, fiyatları da ona göre belirlenir. Her markanın güneş gözlükleri, farkı fiyat kriterlerinde satılır. Bilindik ve popüler markaların fiyat aralıkları yüksektir. Güneş gözlüğü seçilirken mutlaka kaliteli bir tercih yapılmalıdır. Göz çok hassas bir organdır ve güneşten tam anlamıyla korunması gerekir. https://www.asaloptik.com.tr/erkek-gunes-gozlugu adresinden gözlükleri inceleyip satın alabilirsiniz.

Yorum Bırak