Uzun Hırkalara En Doğru Kombin Nasıl Yapılır?

Uzun hırka modelleri bir bakıma geçiş mevsimlerinin kurtarıcısı. Uzun hırkalar doğru şekilde kombinlendiği zaman her kıyafete uyum sağlar. Günlük kıyafetlerinizde giyebileceğiniz gibi gece kıyafetlerinizde de farklılık yaratabilirsiniz. Pantolon, elbise ya da etekler ile giyebileceğiniz gibi salaş kıyafetlerle de giyebilirsiniz.

hırkalar

hırkalar

Uzun Hırkalar Nasıl Giyilmeli?

Boyunuz kısa ise diz üstünde biten hırkalar tercih etmelisiniz. Elbise ile hırka kombininde elbisenin boyu ile hırka boyu orantılı olmalı. Etek için de aynı şekilde hırka boyunu eşit tutmalısınız. Aynı uzunlukta olduğu zaman boyunuz uzun görünür. Hırkaların üzerine kmer bağlarsanız hırkanıza şıklık katabilirsiniz. Kalın kemerleri özellikle beli kalın olan bayanlar takmalı.

hırka

hırka

Tarz sahibi olmak istiyorsanız özellikle uzun hırkalar ile dar kot pantolan ve stiletto ayakkabılarını kombinleyebilirsiniz. Klasik hava yaratmak yerine feminen bir görünüm yaratmak istiyorsanız hırkanız ile yüksek bel pantolon tercih edebilirsiniz. aksesuar olarak fular ve büyük taşlı kolyeler takabilirsiniz.
Modern kesimliler ve simetrik hırka biçimleri bu yıl oldukça moda. Salaş giyimin yanı sıra feminen giyimde de bu sene uzun hırkaları görebilirsiniz. Canlı renklerin yanı sıra gri tonlar ve özellikle koyu tonlar bu yılın özgün moda renkleri. Spor giyimin yanı sıra işlemeli hırkalar ise abiye tarzında seçeceğiniz kıyafetlerle kombinlenebilir. Özel desenler ve renkler ile bu yıl özellikle ilginç modellerini vitrinlerde de bulabilirsiniz.

Yorum Bırak