Kimyasal Göz Makyaj Temizleyicileri Yerine Kullanılabilecek Doğal Yöntemler

Fondötenler, toz pudralar, kapatıcılar, maskaralar derken yüzümüze her gün birden fazla kozmetik ürünü sürüyoruz. Fakat cildimizin hava ile olan bağına da zarar vermiş oluyoruz. Bu nedenle cildi temizleyen ürünlerin dikkatli seçilmesinde fayda var.

göz

göz

En Alternatif Doğal Göz Makyaj Çıkaran Yağlar Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı, sizi mantar enfeksiyonlarına karşı, bakterilere karşı korur. Ciltte oluşan enfeksiyon ya da akne gibi sorunların oluşumunu da önleme konusunda oldukça başarılıdır. Olabildiğinde saf içeriğe sahip hindistan cevizi yağı kullanmakta fayda var.

Esansiyel yağlar çok faydalı içeriklere sahiptir. Bu bileşenler antioksidan bombasıdır ve böylece zararlı maddelerin etkilerine karşı da cildinizin korunmasını attırır. Cildinizi doğal bir koruma kalkanı ile güçlendirmeye de yardımcı olur. Teninizin gençleşmesine de yardımcı olur.

göz makyajı

göz makyajı

Bal, yapışkan bir yapıya sahip olsa da ılık suyla oldukça iyi bir temizleyici görevi görüyor. Böylece cildin makyaj temizliğine de yarıyor. Bal aynı zamanda da doğal antibakteriyel yapıda olduğu için cildinizi nemlendirirken bir yandan da cildin aknelenmesini son derece engelleyen bir yapıya sahip.

Yoğurt çok tüketilen bir ürün. Yiyecek olarak kullanılmasının dışında da son derece iyi bir cilt bakım ve doğal makyaj temizleme ürünüdür. Makyajınızı çıkarırken doğal bir eksfoliyan etkisi göstererek cildin üzerindeki ölü cilt hücrelerini de ortadan kaldırır. Her gün kullanmak zor gelirse haftada bir iki kere kullanmakta fayda var.

Yorum Bırak