Kimyasal Peeling Ne İşe Yarar?

Kimyasal peeling cildin yenilenmesi ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olması için uygulanan yöntemlerden biridir. Kimyasal peeling yöntemi ile kişilerin daha sağlıklı ve canlı bir cilde kavuşması mümkün olur. Bu nedenle günümüzde en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. 

Bu yöntem oldukça konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. Kimyasal peeling ile ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması sağlanır. Böylece kişilerin ciltleri çok daha canlı bir görünüme sahip olur. Bu işlem ile cilt derinlemesine bir şekilde temizlenir. İşlemin belirli aralıklar ile tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çeşitli yöntemler ile cildin soyulması işlemi yapılabilir. Fiziksel peeling işleminde cilt aşındırıcı bir fırça ya da buna benzer bir cihaz ile temizlenir. Bu yöntemde manuel bir şekilde ciltteki ölü hücreler temizlenir. Doğal peeling cildin doğal malzemeler kullanılarak temizlenmesi işlemidir. Doğal peeling bir nevi cilt maskesi kullanımı gibidir. 

Lazer peeling yönteminde cilt lazer ışıkları yardımı ile soyulur. Kimyasal peeling yönteminde ise cilt kimyasal malzemeler ile temizlenir. Tüm bu yöntemlerde amaç cildin derinlemesine temizlenmesini sağlamaktır. Ciltte biriken ölü hücreler temizlenerek yeni cilt hücreleri için yer açılır. Bu yöntem ile cilt tonunun eşitlenmesi de mümkündür. Çünkü bu yöntemden sonra uygulanan leke giderici kremler cilde çok daha iyi bir şekilde nüfuz eder. Kimyasal peeling sonrasında cilt tazelenmiş ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Kimyasal Peeling Kullanmanın Faydaları?

Kimyasal peeling işlemi genellikle ciltteki sivilce lekeleri gibi izlerin giderilmesi amacı ile tercih edilen yöntemlerden biridir. Fakat farklı amaçlar için de bu yöntem kullanılabilir. Ciltteki lekelenmelerin giderilmesi, kanser öncüsü lezyonların giderilmesi, hafif cilt kırışıklarının ortadan kalkması, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak, ciltteki pürüzlerin giderilmesi ve cildin daha pürüzsüz olması, güneş ışınları nedeni ile meydana gelen cilt lekelerinin giderilmesi için bu yöntem genellikle tercih edilir.

Bazen yüzdeki bir yara izinin giderilmesi için de kimyasal peeling işleminden faydalanmak mümkündür. Bu gibi durumlarda doktorunuza da danışarak kimyasal peeling yaptırmanız mümkündür. https://tugbadindar.com/hizmetler/kimyasal-peeling sitesinden kimyasal peeling hizmeti alabilirsiniz.

Yorum Bırak