Meme Asma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme asma ameliyatında karar memenin durumuna göre verilir. Bazı meme asma operasyonları 45 dakikada biter. Ancak 5 saatten fazla sürenler de mevcuttur. Bazı meme asma ameliyatlarında memeye yeniden şekil vermek gerekir.

Bu süreyi uzatan bir durumdur. Sadece asma ameliyatı çok daha kısa sürer. Genellikle sadece asma ameliyatının süresi 45 dakikayı geçmez. Bu süreç memeye ne gibi bir işlem uygulanacağı ile ilgilidir.

Eğer kadın çok sık tekrarlayan kilo değişimleri yaşıyor, göğüs kası güçsüzlüğü çekiyorsa operasyona ek uygulamalar da eklenebilir. Büyük göğüsler daha çabuk sarktığından yapılı ve toplu kadınlar bu uygulamaya daha çok ihtiyaç duyarlar.

Meme asma ameliyatı sonrası genellikle hastanede yatacak kadar ciddi bir problem görülmez. Hasta operasyon olduğu gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası 3-4 gün evde dinlenme normaldir.

4 gün sonra hasta işine dönebilir. Spor yapması için ise 1.5 ay kadar beklemesi uygundur. Operasyon sonrası dayanılamayacak kadar yüksek ağrı ve sızı görülmez. Basit bir ağrı kesici verilebilir.

Yorum Bırak