Modern Salon Dekorasyonları Nasıl Olur?

Evlerin salon kısımları ağırlıklı olarak misafirlerin ağırlandığı alanlardır. Genellikle klasik mobilyaların yer aldığı salonlar ilginç dekorasyon fikirleri ile çok daha şık ve estetik hale getirilebilir. Salonların dekoratif şekilde zenginleştirilmesi için farklı dekorasyon yeniliklerini görmek gerekir. İlginç salon fikirlerinin oluşturulması için yapılması gereken duvar kağıdı seçimidir. 3 boyutlu duvar kağıtları uygulandığında evin görüntüsüne farklı hava kattığı gibi bu duvar kağıtlarını sadece duvara değil odanın zemin kısmına da uygulayabilirsiniz.

salon

salon

Salonlarda mobilya seçiminde ise ağırlıklı olarak açık renkteki mobilyalar seçilmelidir. Açık renkteki mobilyalarda köşe koltukları şeklinde seçersiniz salonların daha ferah görünmesi sağlanır. Salonların geniş ve ferah görünmesi için ışıklandırma da çok önemlidir. Işıklandırmalar da özellikle sade avizeler çok ilgi gören avize modelleri içerisindedir. Görüntüyü biraz daha sportif ve ortamı loş şekilde yapmak istiyorsanız  led ışık tercihinde bulunabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Uyum

Salon dekorasyonlarında modern dekorasyon tercih ediyorsanız salonunuza metrekaresini uygunsa şömine yaptırabilirsiniz. Dilerseniz de süs eşyaları ile hareketlendirebilirsiniz.  Salonlara çok fazla eşya konulması görüntü olarak hoş bir izlenim bırakmaz. Bu nedenle mobilya konseptini ortaya çıkarmak için istenilen bir çizgi belirlenmelidir. Yani spor konsepti mi, yoksa klasik konsept mi bu iyi tespit edilmelidir.

salon dekoru

salon dekoru

Salonlarda yapacağınız dekorasyon yenilikleri sayesinde evinizin havasını değiştirdiğiniz gibi enerjisini de yükseltebilirsiniz. Popüler dekorasyon fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak için trend mobilya ve renkleri görmek için dekorasyon içerikli internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak