Mutfak için Avize Nasıl Seçilmeli?

Hayatınızda estetik ve görsel olan ayrıntılara daha fazla önem verdiğiniz zaman hayatınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz özel alanlarınızı da daha iyi bir şekilde dekore edebilir ve konforlu bir hale getirebilirsiniz. Aydınlatma için kullanılabilecek öğeler, mekanlarınıza ayrı bir hava katabileceği gibi aynı zamanda dekorasyon stilinizi de tamamlar.

Bu ayrıntılar arasında önemli bir nokta olan mutfak avizelerini de seçerken dikkatli davranmanız gerekiyor. Mutfaklar için avize seçerken ilk olarak avizelerin boyutlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Mutfağınızın yapısı ve alanı ile doğru orantılı boyutlara sahip olan avizeler seçmelisiniz.

Alçak ve Yüksek Tavana Uyumlu Avizeler

Alçak tavanlı bir mutfağa sahipseniz daha ufak boyutlu avizeler tercih etmelisiniz. Büyük tavanlı mutfaklarda ise tercihinizi sarkıt ya da geniş olan modellerden yana kullanabilirsiniz. Ürünlerin işlevsel özelliklere sahip olmaları ise mutfağınızın daha kullanışlı olmasını sağlar.

dar mutfak

Yeterli bir ışık düzeni elde etmeniz dekorasyon stilinizin de ortaya çıkmasını sağlar. Doğru odaklanmış olan bir ışık sistemi yarattığınız zaman mutfağınız görsel açıdan daha şık görünmeye başlar. Mutfağınızın fazla ışık almadığını düşünüyorsanız açık renklerden tasarlanmış olan avizeleri tercih edebilirsiniz. Seçim esnasında mutfağınızdaki eşyaların da renklerine uygun hareket etmelisiniz. Aydınlatmanızda bütünlük sağlamak daima ilk hedefiniz olmalı ve renk uyumlarından da yararlanmalısınız. Ayrıca ürün seçimlerinde daima bilindik markaların kaliteli ve uzun ömürlü olan modellerini seçmeniz gerekiyor.

Yorum Bırak