Tatlı Krizleri Önlenebilir mi?

Kilolarınızla başınız dertteyse, kurtulmak istediğiniz unsurlardan biri de tatlı krizleridir. En olmadık anlarda ortaya çıkan ve bir anda bütün tatlıları yeme isteği uyandıran bu küçük krizler, kilo almanıza ya da kilo vermemenize neden olan temel problem olabilir. Peki, bundan kurtulmak mümkün değil midir?

tatlı krizi

tatlı krizi

Önce Kafada Bitirin

Tatlı krizlerinden kurtulmak için öncelikle kendinizi psikolojik olarak buna hazırlamanız gerekiyor. Birinci lokmada da üçüncü lokmada da tadın aynı olacağını unutmayın. Bunu kendinize tekrar etmek, daha fazla yeme isteğini ortadan kaldıracaktır.

Bol Bol Su İçin

Tatlı kriziniz mi tuttu? O koskoca pasta dilimini birkaç lokmada yemek mi istiyorsunuz? Bir bardak su için ve bekleyin. Bunu kendiniz için yapmanız gerektiğini unutmayın. Su en iyi iştah kesicilerden biridir.

tatlı

tatlı

Dişlerinizi Fırçalayın

Yapılan araştırmalar birçok kişinin dişlerini fırçaladıktan sonra yemek yeme isteğinin azaldığını gösteriyor. İştahınızı kapatmak, o tatlı krizlerini kolaylıkla atlatmak için canınız bir şey istediği an dişlerinizi fırçalamayı deneyin. İşe yaradığını göreceksiniz.

En Masumu Bitter Çikolata

Tatlı krizinizin önüne geçemiyorsanız 200 gr bitter çikolata tüketebilirsiniz. Diyetisyenler haftada 3-4 defaya mahsus olmak üzere 200 gr ile sınırlı bitter çikolatanın en masum tatlı olduğunu dile getiriyor. Yanında kuru meyvelere de yer verdiğinizde kusursuz bir ara öğüne de dönüşebilir. Kuru kayısı, kuru erik, kuru üzüm ve hatta kuru çilek… Tatlı krizlerini atlatmak, kilo kontrolü sağlamak için ilk adım olacaktır.

Yorum Bırak