Mutluluk Getirecek 5 Basit Yeni Yıl Kararı

İlk kez 2012 yılında yayınlanan ‘Dünya Mutluluk Raporu’, dünyadaki 156 ülke insanının refahını özetler ve bu verileri kamu politikası için bir mihenk taşı olarak sunar. Raporda, mutluluğu neyin teşkil ettiği konusunda kesin fikirler mevcut, peki bu bulguların bir kısmını hem kişisel mutluluğumuzu arttırmak için bireysel yaşamlarımıza uygulayabilir miyiz? Aslında, bu 5 öneriyi yeni yıl kararlarınıza dâhil etmeniz için çok fazla sebep var.

  1. Şimdi ne kadar meşgul olmak istediğinize karar verin: Bu yıl ne kadar çok meşgul olduğunuzu düşünmek için biraz kendinize zaman ayırın ve takvimde düzenli “aile sohbetleri” veya “dostluk günleri” planlayın.
  2. Verilen materyali organize edin ve düzene sokun: Doğum günü veya yıldönümünü unutmakla birlikte gelen stresten kurtulmak ister misiniz? Bu tarihleri ​​şimdi takviminize kaydedin ve yıl başlamadan önce kart veya hediye posta tarihleri ​​için hatırlatıcıları ayarlayın.
  3. Yapılacaklar listenizi daraltın: Önümüzdeki yıl düşünürken kendinize karşı dürüst olun. Gerçekten kaç projeyi tamamlayabiliyorsun? Listenizi biraz hafifletin ve tek tek hedefleyin. Gerçekçi zaman çizelgeleri koyun ve eğer bir şey çok yıllı bir proje ise, onu daha küçük, erişilebilir evreler haline getirin.
  4. Online sosyalleşmeyi azaltın ve gerçek topluluğu geliştirin: Geleceği düşünürken, hangi sosyal aktivitelerin refah duygunuzu beslediğini düşünün. Gerçek sosyalliğin inşasına karşı yüzeysel bağlantıları düzene sokmak veya ortadan kaldırmak sizi daha büyük bir memnuniyete ulaştırabilir.
  5. Hayatınızı basitleştirin: Yeni yıl kararlarını yıl geçtikçe başarmak zor olsalar da, çözüm; aktiviteleri azaltmak veya ortadan kaldırmak için planlama, daha çok kazanmak yerine yaşam kalitesini arttırmaktır. Bu yıl, sağlık, mutluluk ve sürdürülebilirlik için hayatınızı basitleştirmeyi düşünün. Daha basit ne olabilir?

Yorum Bırak