Ofis Şıklığı Nedir?

Çalışma hayatı içinde kolay hareket edebilmek ve rahat olmanın yanı sıra şık seçimlere de yer vermeniz önemlidir. Ofis şıklığını yaratmanız için ise seçtiğiniz giyim parçalarına dikkat etmeniz ve belli bir uyumu da yakalamanız önemlidir. Tarzınıza uygun olan giyimleri satın alırken aynı zamanda birbirleri ile uyum sağlayacak olan seçimlere yer vermeniz önerilir. Gardırobunuzda bulunan giyimler arasında mutlaka siyah pantolon, ceket, etek ve pantolona yer vermeniz gerekir. Yazlık ve kışlık olarak her mevsim için gardırobunuzda bulunacak olan bu parçalar kurtarıcı giyim seçimleridir. Bunun yanı sıra ofis şıklığını her gün yaşamak için hafta sonu planlamanızı yapmanız ve her akşamda diğer günün planlamasına yer vermeni önerilir.

Kombin Planlaması Nasıl Yapılır?

Ofis şıklığını elde etmenizi sağlayacak olan kombinlerinizi hafta sonunda belirlemeniz son derece önemlidir. Hafta sonu yıkama ve ütüleme işlemlerine yer açmanız hafta için kolaylıkla kombinasyonunuzu yapmanıza olanak sunar.

Kombin planlamasını yaparken hafta sonu yıkayarak ütülediğiniz kıyafetlerinizi de belli düzen içinde gardırop içine yerleştirmeniz hafta içinde sıra ile istediğiniz kombinleri giymenizi sağlar.

Kombin planlamanızı yaparken dikkat etmeniz gereken bir detay ise kıyafetin her yerine bakıp herhangi bir leke ya da yırtılmanın olup olmadığını da kontrol etmenizdir. Bu durum hafta için sıkıntı yaratabilir. Aynı zamanda uzun süre giymediğiniz herhangi bir giyim parçasına kombin içinde yer verecekseniz hafta sonu deneme yapmanız önerilir.

Yorum Bırak