Sivrisinekler için Doğal Bitkiler

Sivrisineklerin bahçenizde uzaklaşması evinizden de uzaklaşması anlamına gelir. Bunun yanı sıra balkonunuzda da yetiştirebileceğiniz bazı bitkiler ile evinizi de sivrisineklere karşı koruyabilirsiniz. Esanslı bir kokuya sahip olan bu bitkilerin kokusu sivrisinekleri rahatsız ettiği için bu alanda dolanmaktan vazgeçerler. Bu ise sizin doğal bitki seçimlerine yer vererek sivrisinekleri çevrenizden uzaklaştırmanızı sağlar.

Yalancı Melisa

Yalancı melisa özellikle sivrisinek kaçıran olarak da bilinen bir bitki olup kolay bakıma sahiptir.  Bu bitkinin bahçenizde olması sivrisineklerin uzaklaşmasına destek olacaktır. Ekstra bir bakıma ihtiyaç duymayan yalancı melisa çiçeği güzel görüntü sunması ve esansiyel kokusu ile de dikkat çeker.

İdris Otu

Son derece kolay bakım özelliğine sahip olan İdris otu aynı zamanda sivrisineklerinde bahçenizden uzaklaşmasını da sağlar. İdris otu da yalancı melisa ve diğer tüm sivrisinek kaçıran bitkiler gibi esansiyel bir kokuya da sahiptir. Bahçenizde rahatlıkla bu bitkiye yer verebilirsiniz.

Kedi Nanesi

Nane familyası içinde bulunan kedi nanesi bitkisi de sivrisineklerin bahçenizden ve evinizden uzaklaşmasına destek olur. Ekimi sonrasında kolaylıkla çoğalan bitki ayrıca yeni sezon içinde de gene çoğalarak bahçenizde yer almaya devam edecektir. Nane esansına sahip olan bu bitki sadece sivrisineklerin değil aynı zamanda karıncalarında evinize girişine engel olacak olan doğal bir seçimdir. Özel bir bakım istememesi de bitkiye duyulan talebin artmasında etkilidir.

Yorum Bırak