Zeytinyağının Güzellikteki Yeri

Evimize bulunan birçok ürün güzellik amacı ile kullanılarak cilt için oldukça büyük faydaları sunuyor. Özellikle hazır ürün alımlarına yer açmadan cildine direk doğal ürün kullanmak isteyenler bu malzeme karışımları ile elde edilmekte olan seçimlere yer açabiliyorlar.

makyaj temizlemek

Evde bulunan ve güzellik içinde etkili olan zeytinyağı hem çeşitli maskelerin içinde hem de tek başına kullanılabilen bir tercihtir. Cildin derinlemesine nemlendirilmesini sağlayan zeytinyağı aynı zamanda onarıcı özelliği de sunar. Bunun ile beraber cilt kırışıklıkları üzerinde de etkili olan zeytinyağı ayrıca saç bakımında da etkili bir seçim olarak karşımıza çıkan zeytinyağı aslında güzellik için son derece önem taşıyan bir seçimdir.

Zeytinyağının Kullanım Şekilleri

Zeytinyağını tek başına nemlendirme amacı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Sadece yüzünüzde değil el ve ayak bakımı içinde zeytinyağından faydalanmanız mümkün. Pamuk gibi yumuşacık bir ten sunan zeytinyağı kullanımında yüzünüze parmak uçlarınız ile uygulayarak masaj ile yedirmeniz önerilir. Bir süre beklettikten sonra ılık su ile durulama yapabilirsiniz.

Zeytinyağını tek başına saçların onarılması ve istenen parlaklığı ve de yumuşaklığı elde etmesi içinde kullanmanız mümkün. Saçlarınıza yapacağınız zeytinyağı maskesinden saç kökleri dışında saç tellerinize uygulamayı yaparak saç tellerine yedirme yapılır. Sonrasında ise yarım saat bekleyerek şampuan ile yıkamanız önerilir.

Zeytinyağı karbonat, yoğurt, bal gibi farklı ürün seçimleri ile karıştırılarak cilt maskesinde de kullanılabilir.

Yorum Bırak