Sokak Modası Nedir?

Kendin ol, kuralından yola çıkılarak hazırlanan sokak modası stüdyolarda hazırlanan moda uygulamalarından ziyade adı üstünde sokakta oluşmuş olan modadır. Kişilerin karakterini yansıtan moda uygulamasının hazırlanması ve sunumunun tamamı sokakta şekillenir. Gençler arasında daha iyi yansımanın olduğu sokak modası gerçek hayatın yansıması olarak da görülebilmektedir. Uygulaya yer veren gerçek kişiler olup kendi zevk ve beğenileri ile hayata geçen uygulamalardır. Bu sebep ile sokak modası aslında gerçek modanın nabzının attığı önemli bir akımdır.

moda

Moda akımlarının da yönlenmesine destek olan gerçek yaşam büyüsü olan sokak modası aynı zamanda farklı yönleri ile kimi zaman bir başkaldırı olurken kimi zaman ise yönlendirmeye ev sahipliği yapabilmektedir.

Sokak Modası 2020

Sokak modasının hayata geçtiği şu günlerde en çok tercih edilen ise genel olarak rahat olduğu kadar şıklığı ve karakteri ile de dikkat çeken tasarımlardır. İtalyan stiline ait olan uygulamaların sportif uygulama detayları ile hareketlendiği bu tercihlerde kısa botlar ve spor ayakkabılar ise en çok tercih edilenlerdir.

Sonbahar kış sezonunda gene rahat bir sokak modası akımı bizler ile beraber olmak ile beraber yaklaşan ilkbahar yaz uygulamasında ise sokak modasında yer alacak olan tasarım çalışmaları için ise modacılarında farklı ön görüleri ve seçimleri de bulunmaktadır. İlkbahar yaz sezonunda şekillenecek olan sokak modası da şimdiden merak ediliyor.

Yorum Bırak