Strese Girmeden Kolayca Kilo Verin

Dengesiz beslenme ile birlikte düzensiz yaşam koşulları kilo almayı da hızlandırır. Diyet yaparken strese girmemek ve kilolarınızdan hızlı şekilde kurtulmak için bazı kurallara dikkat etmelisiniz. Kilo vermek isteyen kişiler kesinlikle kendilerini aç bırakmamalı. Vücut aç kaldığı zaman şeker düşeceği için daha çok yemek yeme isteği doğar.

kilo vermek

kilo vermek

Kilo Vermenin Kolay Yolları

Hareketsiz bir yaşam kiloların kalıcı olmasına neden olur. Gün içinde yarım saat yürüseniz ya da merdiven çıksanız, vücudunuzdaki yağı daha kolay yakarsınız. Kilo alma nedenleri arasında uyku bozuklukları da gösterilir. Günde yedi saat uyuduğunuz zaman vücudunuz daha hızlı kilo kaybeder. Gece geç saatlere kadar oturmamalı ve en geç saat 23.00’te uyumalısınız.

Diyet yaparken açlığınızı bastırmak için suyu bolca için. Canınız aşırı tatlı çektiği zaman hamur tatlıları yerine bir parça bitter çikolata yerseniz, tatlı ihtiyacınız yok olur. Porsiyonlarınızı küçültün ve tabaklarınızı çok doldurmayın. Şarap, asitli içecekler, meyve sularından ise uzak durun.

zayıflamak

zayıflamak

Akşam yemeklerinizi hafif yemeye çalışın. Akşam yemeğinden sonra ise yemekten uzak durun. Bağırsak problemleriniz için kuru kayısı ve kuru incir tüketebilirsiniz. Ara öğünlerde ise mutlaka yoğurt ya da badem, ceviz tüketin. Yüksek kalorili kek ve pastalardan uzak durmalısınız. Kan şekerinizin düşmemesi için aç kalmamaya özen gösterin. Kan şekeriniz düştüğü zaman bir tane yeşil elma ya da leblebi yiyebilirsiniz.

Yorum Bırak