Yaz Tatilinizi Belarus’ta Geçirmeye Ne Dersiniz

Tatillerinde farklı ülkelere giderek insanlar ve kültürler keşif etmek isteyen insanların tercih ettiği ülkelerden birisi Beyaz Rusya’dır. Sakinliğin şehri olarak bilinen Beyaz Rusya’da muhteşem şatoların yer aldığı ülkedir. Ülke nüfusunda kadınların sayısı erkeklere göre fazladır. Türkiye’den bir uçakla gidebileceğiniz Beyaz Rusya’dan ziyaret etmeden görmeden dönmemeniz gereken yerler var.

Belarus

Belarus

Bunların en başında da doğal yaşamı görebileceğiniz Dudikki köyü gelir. Beyaz Rusya kültürünü görebileceğiniz bu köyden hiç bir şekilde ayrılmak isteyeceksiniz. Beyaz Rusya Belarus olarak bilinen bir ülkedir. Yapacağınız ziyarette görmeden gelmemeniz gereken yerlerden birisi de Lnin caddesidir.

Şatolar Ülkesi Belarus’ta Tarihi Yerler

Son derece hareketli olan cadde, ünlü markalara ev sahipliği yapar. Şato ülkelerinden birisi olan Belarus’ta Mit şatosu ziyaret etmeniz gereken tarihi mekanlardan birisidir. Şatoların bazı alanları otel olarak kullanılırken bazı alanları da müze olarak kullanılıyor. İçeriye adım attığınız andan itibaren tarihi hissedebileceğiniz şato’da tarihi bugüne taşıyan birçok eser yer alır. Eğlence hayatının da zirve yaptığı ülke her bütçeye uygun olup yemekleri Türk damak yapısına uygundur.

Belarus gezisi

Belarus gezisi

Saygı ve sevginin en sık görüldüğü ülkelerden birisi olan Belarus, yöresel yetiştirilen ürünleri mutlak olarak tüketilmelidir. Sıcak kanlı insanların yer aldığı Belarus her anlamda insanların bütçesine uygun olup, tatil severlerin mutlak olarak ziyaret etmesi gereken ülkelerinden birisidir. İlginçtir ki Belarus tatilinizde kesinlikle doğal bal tüketmeli, fırsatınız varsa yanınızda getirmelisiniz.

Yorum Bırak