Yetişkinlerde Akne Sorunu Neden Olur?

Akne denilince akla her daim ergenlik çağında olan gençler gelir.  Bunun yanı sıra ergenlik sonrasında da sivilceler ile başınız derede girebilir. Fakat yetişkinlik döneminde hatta erişkin olarak ifade edilen dönemde yaşanan akne sorunları cilt için önemli sorunları beraberinde getiri. Genç yaşlarda cildin kendini çabuk toparlanması ve hücre yenilenmenin hızlı olması sebebi ile izlerin ya da sivilcelerin ortandan kaybolması kolay olur.

akne

akne

Fakat ileri yaşta oluşan sivilceler ile başa çıkmak oldukça zor olup aynı zamanda hücre yenilemesi de yavaşladığı için sıkıntı ile daha uzun süre yalamanıza sebep olabilir. Öncelikle sivilcelerin neden oluştuğunu anlamak gerekir. Yanlış bakım ürünleri kullanımı, içeriği cildinize uygun olmayan kozmetiklere yer vermenizi, makyaj, stres, sağlıksız yaşam ve daha birçok sebebe bağlı olarak sivilceler oluşabilir.

Akne ile Mücadele İçin Ne Yapılmalı?

Yetişkinlik döneminde yaşanan akne tedavisinde birçok kişi doktor tedavisine başvurmak yerine bakım ürünlerine yöneliyorlar. Unutulmaması gereken en önemli detay hiçbir bakım ürününün doktor tedavisi kadar kalıcı ve etkili çözüm sunmayacağıdır. Doktorların sundukları tedavide aknenin köklülük durumu ve cilt yapınız analiz edilir. Buna göre sunulacak olan ürünler ile kalıcı ve etkili bir çözüm sunulur.

akne sorunu

akne sorunu

Doktor tedavisi aynı zamanda cildinizde oluşan başka birçok bakım gerektiren sıkıntı içinde çözüm sunacak olan içeriklere sahiptir. Bu sebep ile erişkin dönemde çıkan akne tedavisinde doktor önerilerine kulak vermek son derece önemlidir.

Yorum Bırak