Zayıflatıcı Haplar Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Son birkaç yıldır ülkemizde özellikle de genç kızlar onlara dayatılan güzellik algısına uymak adına oldukça ufak yaşlardan itibaren diyete başlamayı tercih ediyorlar. Diyetini doğal yollar ile yapamayan ya da istediği kiloya ulaşamayan kızlar daha sonrasında ise reklamlarını gördükleri ve onların ağızlarını sulandıran şeyleri vaat ettikleri için zayıflama haplarına yöneliyorlar. Daha sonrasında ise ne yazık ki ölümle sonuçlanan sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyorlar.

zayıflamak

zayıflamak

Haplar Mucize Sunmaz

Böylesi durumlar haberlere konu olsalar bile pek çok insan bu hapları satın almak adına harekete geçiyor ve bunları kullanmaya başlıyorlar. İlk dönemlerde bu konuda herhangi bir sorun kendini göstermiyormuş gibi görülüyor.

Daha sonrasında ise zayıflama haplarına devam edilmeye başlandığı zaman ortaya çıkan sonuçlar tahmin edilenden çok daha kötü bir hale gelmiş oluyor. Zayıflama haplarının en kötü etki ettiği yerlerden biri böbrekler ve karaciğer. Aynı zamanda kalbin çalışmasına olumsuz şekilde etki eden bu haplar, ilerleyen dönemlerde sonu ölüme varan zararları beraberinde getiriyor.

zayıflatan hap

zayıflatan hap

Uzmanların da her zaman belirttiği gibi hiçbir zayıflama hapı insanlara tam anlamıyla ideal kiloya ulaşmalarına yardımcı olmaz. İçerisinde ne olduğu bilinmeyen, doğal içerikli olduğu söylenip zararlı maddeleri içerisinde barındıran zayıflama hapları ile insanlar kendilerini ölüme sürüklüyor. Bunun yerine yapılması gereken en önemli şey ise haplar yerine doktor kontrolünde diyet yaparak kilo vermek olmalıdır.

Yorum Bırak